Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érdemes egyetem mellett...

Érdemes egyetem mellett labdarúgó játékvezetői tanfolyamot elvégezni?

Figyelt kérdés

Már jó ideje gondolkozok azon, hogy elvégzek egy játékvezetői tanfolyamot. Ahogy néztem, januárban szokott indulni, a következőre tervezek jelentkezni. Viszont egyetemista vagyok, mindenképpen ez az első, a bíráskodás csak amolyan hobbi féleség lenne részemről.

Az első probléma az, hogy otthonról kb. 200 km-re tanulok, nyilván más megyében. A kérdés ezzel kapcsolatban az lenne, hogy ha otthon végezném el a tanfolyamot, (kolis vagyok, gondolom lakcím hiányában esélytelen lenne itt), a későbbiekben vezethetek-e itt is meccseket, vagy csak ott ahol a tanfolyamot végeztem?

Másik kérdés, nem járok haza minden héten, csak 2-3 hetente, plusz van amikor többet kell tanulni, kérhetek-e olyat, hogy ne osszanak be bizonyos időre vagy hasonló?

Illetve a felszerelésekkel kapcsolatban, ruházat, lapok, zászló, stb... Ilyeneket adnak vagy nekem kell megvenni? (Ha nekem kell, gondolom náluk, nem boltban, mivel ezek elég egységesek szoktak lenni, javítsatok ki ha tévedek...)

Köszönöm előre is annak, aki válaszol.



2020. szept. 12. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megéri. A volt szobatársam is csinálta, ma már az NB I.-es meccseket vezeti.
2020. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kari0806 válasza:
100%
Szia. Én is most szeretném elvégezni a tanfolyamot Békés megyében. én focizok és csapattársam bíró is hobbiból. Ő mondta hogy 2 héttel hamarabb kell szólni én nem osztanak be meccsekre. Meccseket szerintem csak ott vezethetsz ahol leraktad a tanfolyamot (ebbe nem vagyok biztos). Neked kell megvenni a felszerelést. Megye 3-as meccseken partjelző 8000 forintot kap a játékvezető pedig 10-12 kozott. Remélem tudtam segíteni én is várom már a tanfolyamot.
2020. szept. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segített. Én somogyi vagyok, így közvetlenül nem leszünk kollégák, de már várom én is nagyon, egyre jobban rá vagyok izgulva :D
2020. szept. 16. 17:24
 4/10 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott még egy kérdés. Nem jelent gondot az, hogy hivatalosan sosem fociztam? Mivel ugye csapattársad is játszik, illetve az ismeretségi körömben is mindenki focizik/focizott, aki játékvezető is.
2020. szept. 17. 10:49
 5/10 Kari0806 válasza:
100%
Nem jelent problémát :)! Viszont megtudtam tobb dolgot a jatekvezetesrol! Csapattarsamek kaptak piros/sárga lapot, 2 mezt (fekete és zöld) sportszár és gatya, a zászlót rendelte. Szóbeli teszten 25 kérdésből minimum 20 at kell tudni. De aki ismeri a focit annak konnyu lesz.bár nagyon sok szabály van. Ha van még valami kérdésed írj nyugottan megpróbálok válaszolni. De inkabb messengeren mert gyakrabban nezem: Károly Kari Szarvas
2020. szept. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen az infókat! :)
2020. szept. 18. 11:56
 7/10 anonim válasza:

Szia. Én idén végeztem a tanfolyammal. Sikeres vizsga után sárga, piros lap illetve egy sípot adnak. A játékvezetői mezt neked kell beszerezni , de arról adnak információt. Mindenki csak azon a területen mozog amelyik megyében elvégezte az oktatást. Le lehet iratkozni az idő pontokról de ezt 9 nappal hamarabb kell tenned.

Megye 1 : 11.000ft asszisztensként

Megye 2: 9.200ft

Megye 3-4: 7000ft

Utánpótlás meccseken picivel kevesebb.

Nem árt a jó idegrendszer mert erősen próbára tesznek a pályán. Szurkolók, játékosok, edzők egyaránt.

Remélem segítettem.

2021. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi a választ, közben idén elvégeztem én is a tanfolyamot és azóta működök is. Abszolút nem bántam meg, pedig volt már részem mindenben de szeretem csinálni.

A szurkolókat ki kell zárni, nem kell velük foglalkozni, én csak jókat nevetek a sok értelmes beszóláson... :D

Játékosokat és a kispadot pedig lehet fegyelmezni, nincs velük gond.

2021. nov. 14. 21:02
 9/10 anonim válasza:
Ennek örülök! További sok sikert kolléga!😁
2021. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, jó működést neked is! ;)
2021. nov. 15. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!