Mennyire hasznos az OKJ pénzügy számviteli ügyintéző tanfolyam? Könnyen el lehet vele helyezkedni? Az alábbi kettő képzés közül melyik hasznosabb? OKJ pénzügy és számvitel vagy TB és bérügyintező?

Figyelt kérdés

2020. szept. 19. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Penzugy es szamvitel egyertelmu. Barhova eltudsz vele helyezkedni ahol penz van, bankok, cegek, irodak stb.
2020. szept. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Nekem van ilyenem, van benne sok lehetőség, és el lehet vele helyezkedni. De ezt a kérdést ne úgy tedd fel, hog melyik. Mindkettő! Pénzügy számviteli ügyintéző is, és TB és bérügyintező is. A 2 között sok átfedés van, és sok munkakörben is összefüggenek, nagyobb professzionális mozgásteret ad, ha mindkettőt megcsinálod. Nálam pl úgy volt, hogy a pénzügy számviteli ügyintézőt csináltam 2 évig, a TB és bérügyintezőt pedig kb 2 hónap alatt nyáron le tudta rakni aki akarta, mert tényleg sok az átfedés a tananyagok között, ezért amikor tanulod az egyiket, a másik is könnyen fog menni mert már belejössz a témába. El lehet velük helyezkedni. De természetesen az az igazi, hogyha ez a 2 után még megcsinálod a mérlegépes könyvelői képzést is. Na akkor már kész vagy jó vagy, kivéve ha szeretnél tovább menni könyvvizsgálóira, de az már egyéni preferencia.
2020. szept. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, 2, hol tanultál, de nekem is megvan mindkettő, és semmi közös nem volt benne. Nincs azonos modul, felmentés nem kérhető.


Tb-béren munkaerőgazdálkodás, bérszámfejtés, munkajog, családtámogatási, pénzbeli ellátások.

Püszün vállgazd, pénzügy, számvitel, szgépes könyvelés.

Annyi, hogy nem kellett megtanulni a járulékok mértékét adóból, ami kb fél perc.

És mivel mképesből is Dunát lehet már rekeszteni, elhelyezkedni a püszüvel egyre nehezebb.

2020. szept. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Alapképzés nem játszik? 3 év alatt megvan és sokkal jobb helyeken lehet vele dolgozni.
2020. szept. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!