Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Kisgyermekgondozó nevelő vagy...

Kisgyermekgondozó nevelő vagy pedagógiai asszisztens okjt válasszam inkább?

Figyelt kérdés

Melyikkel van több lehetőség vagy melyiknek mik az előnyei ? Azt hallottam a ped.asszisztens végzettség óvodába és iskolába is egyaránt megfelel ,akkor emiatt az jobb lenne?

Kérlek segítsetek azért meggondolja az ember mire ad ki 200 ezret.

Nem 18 éves vagyok,felnőttként tanulnék mert a meglévő szakmám nem összeegyeztethető a gyerekekkel.


2020. okt. 14. 09:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs már ped. aszisztens képzés, az utódja: pedagógiai és családsegítő munkatárs. És nem 200 ezer Ft, hanem ennek kb. a fele.

[link]

A kisgyermekgondozó képzést akkor ajánlom, ha 2-6 éves gyerekekkel szeretnél foglalkozni.

2020. okt. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen a hivatalos neve ez amit te írtál, de sokan így ismerik.

Nálunk ennyibe kerül ,közel 200 ezer lenne nagysagrendileg mindkettő képzés nem vagyok budapesti, ott hiába olcsóbb.

2020. okt. 14. 10:52
 3/18 anonim válasza:

Szia!


Én ahogy elnézem az állásokat a pedagógiai asszisztensre nagyobb a kereslet. (bár ez függ a lakhelytől is szerintem)


Egyébként én is ilyesmi szakmán gondolkozom, viszont nekem a gyógypedagógiai segítő munkatárs, ami a legjobban tetszik. Ezzel el lehet helyezkedni pedagógiai asszisztensként is, viszont a sima pedagógiai asszisztens nem lehet gyógypedagógiai asszisztens.


Sok sikert a tanuláshoz! :)

2020. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is sok sikert.

Igen azt is néztem, de nálunk az nem fog indulni, nincs meg a letszam. Valo igaz megye/terület fuggo is.

2020. okt. 14. 11:08
 5/18 anonim válasza:

Bejárós suliba vagy e-learning-re mész?


Én személy szerint az EFEB-nél tanultam (mint dajka).

Ugyanitt van gyógy- és sima pedagógiai asszisztens tanfolyam is (otthon tanulós).

Én azért ezt választottam, mert nem lett volna időm bejárni iskolába (a kisfiam miatt).


Volt egy 40 órás gyakorlat, azt hiszem a fentebb említett két képzésnél is ennyi idő a gyakorlat.


Bocsánat,hogy elkanyarodtam a kérdéstől, de hátha valakinek hasznos lehet ez az infó! :)

2020. okt. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Bejárós a suli, ennyit meg tudok oldani mert nem mindennapos.
2020. okt. 14. 11:16
 7/18 anonim ***** válasza:
A gyakorlati részt azt hol lehet elvégezni? Magadnak kell keresni helyet hozzá? vagy ajánlanak?
2020. okt. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Lehet magamnak is de tudnak ők is helyet biztosítani,ha valakinek nincs. Az általuk adott gyakorlati hely az két óvoda,ezeket nem ismerem konkretan.
2020. okt. 14. 12:32
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Köszi. Csak én is gondolkozom ilyen tanfolyamon és ez jutott eszembe hogy ez hogy működik.
2020. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Elvileg már csak az éven lehet ilyen formában végezni utána hosszabb lesz ezért én még most utolsó lehetőségként belekezdek.
2020. okt. 14. 12:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!