Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Most egy elsősegély vizsgán...

Most egy elsősegély vizsgán úgy kell bemutatni az újraélesztést mintha az életben csinálnám?

Figyelt kérdés
Szóval akkor először eszmélet vizsgálat, aztán szabad legút Biztosítása és aztán elkezdtem az újraélesztést mivel 10 másodperc alatt nincs 2-3 kielégítő légzés. Akkor ezt így kell mint ahogy az életben csinálnám? És nem rögtön nyomni a babát akkor ugye?

2020. okt. 22. 11:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja nem először hogy biztonságos e a helyszín meg segítség kérés illetve mentő hívás meg kezdett újraélesztéshez ez mind legyen benne?
2020. okt. 22. 11:36
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Meglátod a babát, körül nézel hogy biztonságos-e majd odamész meghallgatod hogy van-e légzése ha van akkor 2 opció: ha tudod hogy nem gerincsérült mert valaki elmondta akkor stabil oldalfekvés, ha nem tudsz róla semmit akkor Esmarch féle műfogás. Ha nincsen légzése se pulzusa akkor szólsz az ottlévőknek hogy hívjanak mentőt a megkezdett újráélesztéshez és csinálod. (Elméletben ha pulzusa van csak lélegezni nem lélegzik akkor elég ha mesterséges lélegeztetést alkalmazol, de ezt ne vedd készpénznek)
2020. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát ezt nem értem, de a baba nem fog ott lélegezni gondolom. Vagy meg tudják csinálni hogy igen és hogy nekem fel keljen ismerni?
2020. okt. 22. 16:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Elmondja a vizsgáztató hogy van légzése vagy sem. Amikor én vizsgáztam nálam volt.
2020. okt. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
"Elméletben ha pulzusa van csak lélegezni nem lélegzik akkor elég ha mesterséges lélegeztetést alkalmazol, de ezt ne vedd készpénznek" Te magad csak légzést vizsgálsz, ha nincs legalább 2 10 mp alatt akkor 30 kompresszió és 2 befúvás (ez utóbbi covid alatt nem ajánlott). Ha szakképzett egészségügyis vagy akkor talán el tudod dönteni, hogy van pulzusa vagy nincs és úgy jársz el, de ez azért ritka... Talán csak vízből mentett személynél lehet ilyen, hogy csak lélegeztet, de ha rövid időn belül (5 befúvás) nem kezd el lélegezni akkor ott kompresszió is kell.
2020. nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg lett, csak a 30 mellkaskompressziót kellett bemutatni a vírus miatt. Meg gondolom sokáig tartott volna ha mindenki eljátsza az életmentést az elejétől. Amúgy kedvesek nagyon, jó fejek.
2020. nov. 18. 21:43
 7/8 anonim válasza:
Gratulálok hozzá! :) Akkor majd újraéleszthetsz...
2020. nov. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2020. nov. 18. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!