Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » 23 évesen késő pályát módosítani?

23 évesen késő pályát módosítani?

Figyelt kérdés

Hellóka.

Eddig elég gyatra teljeseítményt értem el iskola terén. Van egy általános iskolám meg egy műanyagos szakmám. Nem érek vele semmit nagyon, dolgozgattam árufeltöltőként, postásként, gyárban de mind időpazarlásnak tartottam. Jelenleg munkanélküli vagyok de amint találok ideiglenes munkát szeretném tovább képezni magam, hogy olyan szakmám legyen amire felnéznek sokan, értékes és hasznos. Midnig is az egészségügy érdkekelt, csak nagyon döntés képtelen voltam ezért sikerült ilyen szakma. Érettségim nincs, mivel próbáltam de nem sikerült így azt hanyagolnám. Lehetek érettségi nélkül is valamilyen egészségügyi pozícióban? Akár ápoló, gyerekekkel foglalkozó akár ha nem egészségügy az, vagy ilyesmik? 23 éves vagyok ilyen korban van még idő lézengeni és utána neki állni komoly szakmai tovább lépésnek? Nem akarom leélni az életemet semmit mondó szakmával meg munkákkal. Tovább tanulás munka mellet hogyan oldható meg? Más is volt hasolnó helyzetben, hogy pályát módosítot és az lett aki szerett volna lenni? 23L



2020. nov. 2. 03:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
47-évesen tanulóm a 3. szakmámat most az asztalos szakmát tanulom .
2020. nov. 2. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem késő pályát módosítani, nagyon fiatal vagy még, előtted az élet. Biztos vagy benne, hogy nem szeretnéd megpróbálni az érettségit? Értelmesebben fogalmazol, és jobb a helyesírásod, mint sokaknak magasabb iskolázottsággal. Szerintem van benned elég veleszületett intelligencia, ne add alább egy kurdarc miatt.
2020. nov. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem késő.
2020. nov. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az érettségit viszont mindenképpen javaslom, hogy tedd le, mert arra épülnek a komolyabb szakképesítések. Ha szakképesítés kell, akkor egy full kettes is elég, ami kb. józan parasztiból megoldható.

Ha a későbbi terveid között nem szerepel, és nincs rá igényed, akkor nyelvvizsgával sem érdemes foglalkozni, de szerintem ami manapság alap, az az érettségi, egy erre épülő szakképesítés ami érdekel és jó vagy benne, egy közép nyelvismeret és egy B-kat. jogsi. Ezek nélkül nagyon nehéz boldogulni.


Sok sikert a továbbiakban!

2020. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most 22 évesen változtatok, mert az első végzettségemmel nem érek semmit.


Kedves kérdező, nem késő, és merj változtatni(csak magadért, senki másért) !

Üdv,

22f

2020. nov. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Érettségit fontolgatom, mert 2x is nekifutottam a mateknak, jó bevallom másodszor kevés időm volt felkészülni, de nagyon nem értek hozzá sajnos. Csodálkoztam is, hogy minden tantárgyból átmentem szóbelin és írásbelin is csak a matek húzott meg. :(
2020. nov. 2. 12:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem késő. Védőnő diplomám van, most diplomás ápolóra jarok. 28/N
2020. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is most váltok teljesen más területre. Tanulni sosem késő. :) érettségit viszont mindenképp csinálj.
2020. nov. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, 24 éves, egy 3 hós babával itthon.
2020. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43 éves vagyok, 8 éve programozó, amit nagyon szeretek. Előtte 16 évig a vasútnál forgalmat irányítottam, amiből tizenvalahány évet nem szerettem. Szóval nem késő, és én sokra tartom, hogy olyat akarsz csinálni, ami hasznos. És nem mellékes, hogy az ember szereti-e, amivel a napja nagy részét tölti, vagy sem.
2020. dec. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!