Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Volt már olyan közületek aki...

Volt már olyan közületek aki részt vett fizetős OKJ-n és megbukott az OKJ vizsgán?

Figyelt kérdés
Csak mert kedvem van de a horribilis vizsgadíj engem elrettent, aki már amúgy is vizsgapánikos vagyok. Lehet hogy néhány szakmát úgymond megveszel a pénzedért?

2020. dec. 16. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni kell, es akkor nem fogsz megbukni, ennyire egyszeru. Nem foghatod meg mindig mindennek a konnyebbik veget, kuzdeni kell a celert.
2020. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
van egy olyan megoldás hogy nem fizetek be rá és nem kockáztatok el se megyek :D tudom, hogy nem foghatom meg mindennek a könnyebb végét de az is egy ésszerű választás lehet hogy nem fogok bele.
2020. dec. 16. 21:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ez visszatart, akkor nem is akarod igazan, tehat valoban felesleges belefogni. Ha akarnad, megcsinalnad, es nem a kifogasokat keresned.
2020. dec. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

igazából az érdekel hogy vannak e olyanok (nem voltak, mert ugye élnek még )

nézd, voltam egyszer körömmodell amikor megkaptam életem első műkörmét ingyen egy tanulótól. ő kettest kapott a munkájára de volt egy lány akinek modellje se volt és próbababára dolgozott azzal azt beszélték még utolsó pótórákat adnak a vizsga előtt neki de biztosan ezt akarja csinálni? és hogy ez a vizsga szerinte neki nem lesz meg....

vannak akik a képességeik miatt nem tudnak átmenni egy vizsgán ami nem kiküszöbölhető. a nyelvvizsgára is mindenki tanul, mégse megy mindenki át. egyetlen olyan vizsga ami nem tanfolyamköteles, le is tettem igaz másodszorra. egyébként pozitív ember vagy és motiváló rám nézve. tulajdonképpen most mérlegelek. azt is hogy hasznos -e érted? amúgy konkrétan a szakács OKJ amit kinéztem magamnak.

2020. dec. 16. 21:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Sőt olyan is volt, hogy az akkori vizsgán az állami oktatásban mindenki megbukott. Nálunk (fizetős tanfolyam oktatócégnél) is szinte mindenki, az egyik kivétel mellett ülő azt mondta, hogy az illető nem írt szinte semmit a papírra (de jóban volt a cégvezetővel, nyilván délután megoldották...) Mérlegképes könyvelő szakma, 90-es évek...
2020. dec. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 2 OKJ-t is végeztem, az egyiken a brigád fele elhasalt. 50 ezer volt a vizsgadíj, szerintem nem horribilis összeg, inkább az a rossz, hogy várhattak fél évet, bár volt aki átment másik iskolába, mert mondjuk ott 2 hónapra rá volt vizsgaidőpont.
2020. dec. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az sok mindentől függ, mert más egy középszintű OKJ, mondjuk egy 3-as, meg egy emeltszintű, mondjuk 5-ös. A középszintűt lesz@rták, az emeltszintűnél szemben ült a diákokkal a vizsgabiztos és minden mozdulatunkat figyelte, ami egy vicc, mivel 65e volt a vizsgadíj. A középszintűt annyira lesz@rták, hogy el sem olvastam a tananyagot és sikerült. Az emeltszintűn nálunk 4 embert megvágtak a 20-ból, erre keményen kellett tanulni.
2020. dec. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, a középszintűre azt érted, hogy amihez 8 általánosa kell és az emeltszintű amihez érettségi? én középszintűt néztem ki. én viszont streszz alatt képtelen vagyok teljesíteni...félnék hogy a pénzem elbukom, ami 300 k. lenne. de azt is logikusnak látom h aki befizeti átmegy.
2020. dec. 19. 10:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól írtad, a közép szinthez elég a 8 általános. Neked kell tudnod, hogy van-e rá időd, hogy bevállald, ha tanulni nem is biztos, de foglalkoznod kell majd vele. Olyan vizsga nincs, ahol nem kell megszólalni, valami fogalmadnak kell lennie a témáról. Sokan mondják, hogy zéró tudásra adják a szakmai képesítést, de azok szerintem nem jártak ilyen képzésekre.
2020. dec. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!