Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » MÁV mozdonyvezető tanfolyam...

MÁV mozdonyvezető tanfolyam felvételin mikor, illetve hogyan bizonyosodnak meg az angol nyelvtudásodról?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy elbeszélgetéskor jön egy ilyen rész? Vagy, ha van érettségid, akkor erről a részéről nem is bizonyosodnak meg külön?

2021. jan. 10. 18:17
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Az adott ország nyelvét kell legalább B1-es szinten gagyogni. Bár általában inkább B2-t kernek (Németo., Ausztria). Egyébként a jelentkezők hiánya már a múlté, az utóbbi fél évben a pincértől a bármixerig mindenki jelentkezik mindenhova, ugyanígy az eddig Ausztriába ingázók hada is itthon keresgél.
2021. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
#11 Ez a sok jelentkező, számomra szomorú. :(
2021. jan. 13. 15:06
 13/33 anonim ***** válasza:

:DD Sokan jelentkeznek? Azért kell felvenniük szerinted a pincért a tanfolyamra? Biztos nagy forgalmi és műszaki ismeretekkel rendelkeznek a pincérek. Rengeteg rémtörténetet lehetne felsorolni amit az ilyen pincérből és társaiból lett gyakornokok csináltak.

Kérdező baszott nagy hiány van . Angol nyelvvizsga nem kell a jelentkezéshez, sőt az érettségin kívül ha jól emlékszem semmi nem kell.

2021. jan. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
53%

"érettségin kívül ha jól emlékszem semmi nem kell"

Életkor.

Oszt ennyi.


Felhigult a szakma rendesen. Én ott is hagytama francba az egészet. Én nem akarok ennek a fertőnek a részesse lenni.

Csoda hogy nincs mindennap halálos tömegszerencsétlenség.

2021. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Mért is kéne? Nem kamionos. Vonalismeret nélkül a másik vonalra se mehet. Ergo a 99%-nak már az is túlzás, ha a szögedi tájszólást megérti... Különben is Štúrovóban vagy в Чопе kitürülheted a hátsódat az angoloddal, ha netán körül kéne ott a mozdonnyal járni. Ennél messzebbre a MÁV színeiben meg úgyse nagyon jutsz.
2021. jan. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

jajj 15-ös az ilyenek miatt vannak bunkó gyökérnek titulálva a magyarok.

Én jártam az ország összes határállomásán és szót értettem mindenkivel akivel kellett.

Emberként kell kezelni a másikat és téged is úgy fognak kezelni.

Meg esetleg néha "dobsz" egy tálca sört nekik. Ezt minden nyelven megértik! :) Akkor is körüljáratnak ha nincs egy szabad vágány sem! :D

2021. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
Nem kell oda nyelvtudás, bár 1-2 magánvasútnál (Gysev, RCH) előny tud lenni a német.
2021. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
5. Éve vagyok mv a start színeiben... Nem kell nyelvvizsga.. Aki szerint meg 'fertő' annak savanyú a szőlő. Minden második vasutbúza ilyen kb mert az első akadalynál kiperegnek.. Az hogy valaki pincér vagy szakács nem változtat semmin. 2 év alatt kell megtanulni mozdonyt vezetni... Érteni is hozzá, dorzsoltseget szerezni meg kb végtelen idő. Azt kell megerteni hogy nincs kőbe vésve ki a jó mv. Ismertem olyat aki itthagyta mert a stresszt nem tudta kezelni,pedig minden vizsgán perfekt volt.. A felvételi, az orvosi nagy szóró tényező, de utána meg az önálló munkavégzés is egy másik meccs.
2021. jan. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
#18 A te meglátásod szerint leginkább min buknak ki az emberek az orvosi és a pszichológiai alkalmassági vizsgálaton?
2021. jan. 23. 15:42
 20/33 anonim ***** válasza:

Nem a 18-as vagyok. Az infra modulon buknak meg, de ott is csak azok akik telibeszarják az egészet. De ha "szerencséd" ott is át mész tanulás nélkül. Kb 30-40%-os a lemorzsolódás.

Pszichomókusnál akkor buksz meg ha alkalmatlan vagy és ezzel nem tudsz mit tenni sajnos.

2021. jan. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!