Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Bővebben leírást adtok?...

Bővebben leírást adtok? (egyetemi specializációk, DEBRECEN)

Figyelt kérdés

Üdv a villamosmérnöki specializációkat információtechnikai; ipari folyamatirányítás; villamos energetika. valaki(k) jobban kifejtené(k) nekem, hogy mivel mit is csinál egy villamosmérnök, illetve a gépészmérnöki karon anyagtechnológia; épületgépészeti; géptervező; járműipari folyamattervező; üzemeltető-karbantartó specializációkat is kifejtenétek ? :D

U.i És, mivel lehet jobban elhelyezkedni.

Igen, én is utána néztem/nézek, de ha valaki bővebben kifejtené nagyon örülnék neki.::D

Köszönöm előre is!!



2021. jan. 29. 18:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Van, aminek a nevéből kiszűrhető, de pontosan, hogy mit is csinál.:D
2021. jan. 29. 18:34
 2/6 Resistor ***** válasza:
Szia, én még csak elektronika itechnikusként fogok végezni de pár dolgot tudok róluk írni. Villamos energetika inkább erősáramos téma lásd napelemek energiatovábbítási hálózatok erőművek stb. Jó példa elhelyezkedésre pl az EON. Ipari folyamatirányításnál PLC rendszerekre gondolj gyártósorok telepítése karbantartása. Gyárakban veszed inkább hasznát. Információtechnika pedig beágyazott rendszerekkel foglalkozik azok programozása stb. Szerintem ez a leginfósabb szakirány, fejlesztőcégeknél ez a legjobb szerintem, de az én véleményem. Elhelyezkedésnél szerintem nem annyira nézik a specializációkat mert elég nagy hiány van az elektronikai szakemberekből. Szóval szerintem azt tanuld amelyiket élvezettel tanulod, sokkal egyszerűbb lesz. Egyébként idén fogsz jelentkezni?
2021. jan. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia, igen idén fogok. A beágyazott rendszerek alatt mit is értesz vagyis inkább mit takar? PLC rendszereket ledefiniálnád? (Utánuk fogok nézni, csak így röviden):D És duálisan szeretném végig vinni az egyetemet, de az majd kiderül, hogy megy az energetika az EON-nal van, de a két másik irány milyen partnercégeknél van ? Most, hogy van egy kis rálátás, így az információtechnika érdekel a legjobban. Azt írtad, hogy nem számít majd, hogy melyik specializáción mész végig, szóval akkor, ha ipari folyamatirányításon végzel, akkor mehetnél az EON-hoz ugyanígy fordítva, meg a többi pl villamos energetikával információtechnikával kapcsolatos céghez?
2021. jan. 30. 00:36
 4/6 Resistor ***** válasza:

A beágyazott rendszerek pl microchipek amik irányítanak vagy szabályoznak valamit. PLC-k pedig programozhato logikai vezérlők amiket ipari környezetben hasznalnak legfokepp gyarakban. Hallottam már olyanról is, hogy automatizálással van az eonnál meg ott is sokrétű folyamatok vannak. Egyébként én is debrecenbe tervezek menni villamosmérnökire szintén duálisra.

Hát legtöbb helyen az ipari folyamatirányítás megy hiszen gyárakról van szó. De szerintem mindegy nekik milyen speckót választasz.

2021. jan. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Hát alakuljon úgy, hogy ott tala.:D
2021. jan. 30. 00:55
 6/6 Resistor ***** válasza:
Szívesen. Ahogy mondod:D
2021. jan. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!