Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha Semmi alapom nincs az...

Khal kérdése:

Ha Semmi alapom nincs az informatikához,mennyi eséllyel tudok elvégezni egy képzést,egyetemet?

Figyelt kérdés

2021. márc. 2. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha annyi alapos van, hogy ki tudsz írni egy kérdést, azaz használták már internetet, nem egy időutazó ősember vagy, akkor természetesen van esélyed egyetemet végezni. (Ellenkező esetben a Neptun és a felvi felfogásával lehetnek gondok) Minden mást megtanítanak 0-ról a legtöbb szakon.
2021. márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nulláról kezdenek mindent, ne aggódj. A matematikai alapokra nagyobb szükséged lesz, mint az infósokra.
2021. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

első kommentelő: Nyilván nem kell azt hinni , hogy egy számitógép bekapcsolásával bajlódok , 23 éves vagyok és a számitógép használata minden napos , hardwerekkel és szoftverekkel a kapcsolatom nem teljesen idegen.De mi pl. 9-12 ben pp-n kivül konkrétan semmit nem csináltunk.Akkor jöttek a haverok , mutatták hogy már programokat irnak órán , és ekkor lett bennem a félelem , hogy nagyon le vagyok maradva. Biztos a programok amiket ők irtak , nagyon könnyűek voltak , de attól még megvan bennem most a félelem , hogy képes vagyok-e elvégezni legalább egy képzést ami segithet-e a jövőmön.


2. kommentelő : megnyugtató , viszont a matek része nem.filológián végeztem , tehát 9.ben volt utoljára közöm a számokhoz.Ez az egész informatika úgy tudom óriási lehetőségekkel bir,de a matek mindhez szükséges?

2021. márc. 2. 20:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként milyen szakra szeretnél menni? Feltételezem, hogy infósra (proginfó, mérnökinfó), ha igen, akkor nagyon sok matek fog kelleni, de az infót mind megtanítják.
2021. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3-as nem, nem kell minden területéhez (vagyis de, mert bizonyos szinten nem árt, ha tudsz számolni), de a szak elvégzéséhez mindenféleképpen. Deriválás, integrálás, határérték számítás, valószínűség számítás, statisztika, lineáris algebra, logika, mátrixok, vektorok, halmazok, szóval igen, rengeteg terület van, amivel nem árt tisztában lenni, ha el szeretnél végezni egy ilyen szakot. Most nem elvenni szeretném a kedved, vagy lebeszélni, csak az utolsó mondat megütötte a fülemet/szememet, hogy "Ez az egész informatika úgy tudom óriási lehetőségekkel bir", ha csak a pénz miatt mennél erre a szakra, (lehet nem jól értettem), akkor hatalmasat fogsza csalódni és szenvedés lesz az egyetem, mert sok olyan dolgot fogysz tanulni, ami lehet így nem érdekel. Az igaz, hogy 0-ról kezdetek mindent, de baromi gyors lesz a tempó, így nem árt egy kis előzetes tudás, amit fel kellene szedned (abból következtetve, hogy írod, hogy 9.-ben volt utoljára közöd matekhoz), legalább egy érettségiző szintjére, hogy azért ne legyenek akkora hiányosságok, amit később nagyon nehéz lesz ledolgozni.
2021. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

"...9.ben volt utoljára közöm a számokhoz..."

Nem is érettségiztél matekból? Azt hogy csináltad amikor kötelező?

A matek lemaradásod nagyobb hátrány, nehezebben hozható be, attól kéne jobban félned. Mindenképpen javaslom, hogy még az egyetem előtt, még a jelentkezés előtt szánj időt a pótlásra, és a programozás alapjainak elsajátítására. Akkor félni sem fogsz és megtapasztalod a nehézségeit, az alapján el tudod majd dönteni, hogy neked való-e ez.


Meglehetősen igénytelenül írsz ahhoz képest, hogy filológus vagy: nincs szóköz a mondatvégi pontok körül, de a vesszők körül balról is van, számítógép rövid i-vel, stb.

2021. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
utolsó kommentelő, nem tudom Magyarországon hogy van, de itt Erdélyben nem kell, ha filón vagy.Arról nem kérdeztem, hogy igénytelenül irok-e vagy sem, köszönöm az okoskodást! Siettem, és olyankor hajlamos vagyok össze-vissza space-t nyomni. Nincs hosszú i betűm.
2021. márc. 3. 17:03
 8/8 Paczalos István ***** válasza:

Vissza az eredeti kérdéshez:

Angol alapod van? Ha igen, már jó esélyed van hogy nekiállj. Logikus gondolkozás, és angol elégdéges egy C nyelv alapfokú megismeréséhez. A többi meg menet közben jön. Annyi előnyöd még lehet, hogy nincsenek rossz beidegződéseid, teljesen alapról tiszta lappal tudsz kezdeni. Ne feledd ehhez is mint sok minden esetében a fej mellett segg is kell, mert sokat kell ülnöd a könyvek, és a gép mellett.

2021. márc. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!