Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Orvosi egyetemen mentőtiszt...

Orvosi egyetemen mentőtiszt képzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha jól tudom ötödévben el lehet végezni a mentőtiszt képzést. Ennek elvégzése után, akkor lehet mentősként dolgozni az egyetem mellett? Fizetés? Ezek szerint akkor egy mentőegységet irányítanák? Mesélnétek nekem erről? Illetve tapasztalatokra is kíváncsi lennék, ha valaki már elvégezte és dolgozott mentőtisztként az egyetem alatt.

Előre is köszönöm!

Üdv: egy (remélhetőleg) leendő orvostanhallgató



2021. ápr. 9. 15:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A mentőtiszt III képzés valóban létezik, de úgy tudom, nem egyszerű bekerülni, úgy értem, akkor sem, ha az ember ötödéves orvostanhallgató. És mentőtiszt III-ként kikerülni a másik végén a dolognak pedig állítólag még nehezebb, mert nagyon nehezek a képzésnek a vizsgái, gondolom, egyensúlyt kell tartani a mentőtiszt III-ak és a jelentkezők között. Amúgy igen, a mentőtiszt III az ugyanolyan mentőtiszt, mint az ápolóból továbbképződött mentőtiszt I és a közvetlenül mentőtiszti főiskolára ment, és onnan kikerült mentőtiszt II. Úgyhogy ugyanúgy egy esetkocsi egységparancsnoka lesz, stb. A fizetésről nincsenek információim, de megpróbálok egy ismerősömnél utánakérdezni.

Más kérdésed van amúgy az egyetemről? A SOTE-n végeztem 2019-ben, 2019 októbere óta vagyok kardiológus rezidens, úgyhogy jóeséllyel tudok válaszolni a felmerülő kérdéseidre, ha vannak :)

2021. ápr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!