Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit jelent az "államilag...

Mit jelent az "államilag elismert"? Lényegében OKJ, csak más néven? Egy 10 hónapos informatikai tanfolyam, ami államilag elismert, csak oklevelet, vagy bizonyítványt ad? El tudok majd helyezkedni?

Figyelt kérdés

Nézegettem OKJ-s oldalakat, és több helyen írták, hogy van rendzergazda, programozó, és webfejlesztő stb kurzusok, mind államilag elismert. Ezekkel l,esz munkám és szaktudásom? Normális fizetésem? (nyilván nem annyi, mint egy egyetemet végzetté)


A Zöldrókát és ehhez hasonlókat kerülöm, nagyon nem szimpatikusak és annál több tudást is szeretnék, valamint nem oklevelet, hanem bizonyítványt. Lényegében olyat, mint egy OKJ. Tudom, sok kérdés, de valaki sgeítene? Nekem nagyon sokat jelentene ez.


Később dobok be linkeket is. :)



2021. jún. 11. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Az államilag elismert nagyon lebutítva csak azt jelenti, hogy valaki egyszer engedélyezte, mint akkreditált felnőttképzést (tehát valahol a rendszerben van egy száma, és többé-kevésbé hivatalosan oktatják). A gyakorlatban ez semmit nem jelent, multidimenziós léleklátó okj-ket is engedélyeznek, ha arról van szó.

Ha pedig pár hónapos akármilyen képzésekkel az önéletrajzodban akarsz jelentkezni informatikai munkára, az első hr-es képenröhög és az első körben ki is szór. Ezen a területen muszáj önmagadat folyamatosan fejleszteni, több féle dolgot tudni, csak úgy egyetemi diplomával sem találsz munkát.

2021. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát én csak normál szakmákat láttam, ezoterikusokat nem, ellenben egyetemen van természetgyógyászat és teológia. :D


Küldök be pár linket, pár perc. Akkor is, ha olyan helyekre jelentkezem, ahol a feltételeknél nincs felsorolva a diploma? Természetesen nem vitatom, hogy egy OKJ nem egyenlő az egyetemi tudással, azokat a munkákat meg sem pályáznám. Minden tiszteletem az egyetemen végzetteké!


Egyetértek veled a folyamatos önfejlesztéssel és a többféle tudással kapcsolatban. Köszi, hogy válaszoltál! :)

2021. jún. 11. 18:06
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



[link]



Ezeket néztem, persze szeretném még szűkíteni a kört. Csak államilag elismert jöhet szóba, ami nem az, és esetleg véletlen bekerült, azt kiszórom.


Mindenki válaszát köszönöm.

2021. jún. 11. 18:10
 4/4 anonim válasza:
Egyelőre semmilyen hivatalos azaz a magyar állam által üzemeltetett oldalon nem találtam listát az államilag elismert szakképzésekről.
2023. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!