Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A B kategóriás jogosítvány...

A B kategóriás jogosítvány letétele után egyből elkezdhetem a C kategóriát,vagy várnom kell?

Figyelt kérdés

Úgy tudom,2 évet várnom kell,de valaki azt mondta ezt már eltörölték. Hogyan működik ez jelenleg?

19/L



2021. júl. 19. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Igen, jól tudod, 2 évet várnod kell.


Viszont C után mehetsz azonnal C+D vagy E-re.

2021. júl. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Várnod kell, ugyanígy vagyok. Még 1,5 évet várnom kell nekem is.

Szintén lány vagyok.

2021. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell várni, a C kategórát elkezdheted. Az E kategóriához kell minimum 2 éves jogsi, a D-hez csak a C megléte kell, meg hogy betöltsd a 21-et.

Én 2 hónappal a B jogsi után kezdtem el, 17,5 évesen. Nemrég töltöttem be a 18-at és jövőhéten megyek forgalomi vizsgára🤷‍♂️

2021. júl. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
C kategóriát elkezdheted, ezt a várásos dolgot már egy ideje eltörölték. Meg mire meglesz a C kategóriád az úgy is 1 év legalább főleg ha itt lesz a 4. hullám és megint kitalálják a korlátozásokat...
2021. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Én Nekem már 5 éve megvan a B kategóriás jogsi. Én is most kezdtem el kb 2 hónapja a C kategóriát. 23 éves vagyok. A C-s jogsit el tudod úgyis kezdeni, ha friss B-s jogsid van. 17,5 évesen el lehet kezdeni, és mire 18 leszel, már mehetsz rutinra és forgalmi vizsgára is. DE! Ha nem töltötted még be a 21.-ik életévedet, akkor C kategóriával csak belföldön tudsz érdemben dolgozni mint hivatásos gépkocsivezető. Utána viszont már mehetsz külföldre.


Tudni kell azt is, hogy ha megcsinálod 17 évesen a B-t, akkor ha utána meg csinálod a C-t is, utána várnod kell még 2 évet, mire a B-s jogsi meglesz 2 éves minimum, és akkor már megcsinálhatod mellé az E kategóriát is. Vagyis, ez valamilyen szinten marhaság, hiszen nem 2 hónap alatt van meg a B-s és a C-s jogsi sem. Főleg munka mellett. Szerintem legalább fél év mind a kettő. Vannak kivételek, ahol meg lehet csinálni, oldani hamarabb, bár Én nekem is fél év volt anno 5 éve a B-s jogsi. Szóval max 1, vagy 1,5 évet kell várni a C-s jogsi után ha megvan, és mehetsz E kategóriára is. Nekem is ez a cél. Bár, nekem ha megvan a C kategória, akkor utána simán elkezdhetem már az E-t is. :D


Azt is megjegyezném, kis érdekességként, hogy ha már van 2 éves B-s jogsid, akkor megcsinálhatod a D1 kategóriát is. (Nem kell hozzá C-s jogsi sem!)

És akkor 16+1 fős buszt/kis buszt/mikro buszt tudsz vezetni. Ez is egy jó dolog, ha valaki személyszállítással szeretne foglalkozni. Megcsinál mellé egy személyszállítói szakvizsgát, egy PÁV 2-es vizsgát, és mehet is belföldön, vagy nemzetközibe személyt szállítani. Például. :D


(Talán a D1-et majd még megcsinálom Én is, bár egyenlőre a C kategória legyen meg. :D)


A C kategóriánál ott van a KRESZ (3 részből áll), ott van a BÜ vizsga, a rutin és a forgalmi is. Ezek mind megvannak az E kategóriánál is. Tehát hiába tettél például BÜ vizsgát C-ből egy fél éve, ugyan úgy meg kell tanulni az E kategóriánál is a pótkocsira vonatkozó dolgokat. Szerintem pénzkidobás amúgy, de mindegy. Vagyis annyira nem, mert a pótkocsi nyilván megint másabb, mint maga CSAK a gépjármű.


Annyi, hogy maga az E kategória mint olyan, az gyakorlatilag nem jogosítvány, hiszen ez a nehézpótkocsit takarja magában. De itt is vannak azért óraszámok, mondjuk lényegesen kevesebb, de a pénzt itt is elkérik érte. Szóval ahhoz képest hogy csak egy kiegésztő jogsiről van szó, AHHOZ KÉPEST nem sokkal olcsóbb, mint a C-s jogsi.


Ha valaki most szeretné elkezdeni, akkor annak egy kis segítség, avagy útmutató a C-s jogsihoz, anyagi értelemben.


Beiratkozáskor ki kell fizetni kapásból 60.000Ft-ot. Ez a KRESZ tanfolyam díja. E-learning esetén elvégzed otthon, és átrágod, megtanulod a KRESZ-ben található 3 tananyag részeket. Ez lesz a:


- Közlekedési Alapismeretek, KRESZ

- Szerkezeti és Üzemeltetési Ismeretek

- Munkavédelem, Tűzvédelem, Szállítás


(Vizsgadíj itt 13.800Ft (4.600Ft×3)) (Eddig már 73.800Ft)


Ez után ott van még a Biztonságos Üzemeltetés (BÜ) tanfolyam és vizsga is.


Tanfolyam díja: 20.000Ft

Vizsga díja: 4.400Ft (?)


Most már 98.200Ft-nál járunk, ha nem kellett pótórákat venned! :D


Ez után jön a rutin. Helytől függ, hogy mennyi a vezetési óradíj. Nálam 8000Ft/óra.


Tehát legalább 6 óra × 8000Ft az 48.000Ft. Ki kell fizetni még a rutin pálya használati díjat és a vizsga díjat. Ez azt hiszem olyan 23.500Ft környéke lesz.


Tehát ez is durván 73.500Ft


Ha ezeket eddig össze adjuk, akkor járunk kb 170-180e Ft környékén.


És a legdrágább része a vezetés. 30 óra × 8000Ft az 240.000Ft, + a forgalmi vizsga díja.


Tehát bőven 400.000Ft felett áll meg a jogosítvány HA mindenből át mész elsőre.


Remélem, ezzel mindenki tisztában van, hogy nem annyiba kerül mint egy A1-es vagy B-s jogsi. :D


Én már a KRESZ-ből sikeresen levizsgáztam, 3 napja. A BÜ tanfolyamot is elvégeztem, már most arra várok, hogy mikor mehetek abból is vizsgázni. Közben meg már intézem magamnak a rutint Hétfőn. :D Akkor megyek meló előtt befizetni a fentebb le írt összeget.


-----


OFF:


Örülök, hogy vannak lányok is, akik meg akarják csinálni a C-s jogsit. Gondolom, Ti is kamionozni szeretnétek majd idővel. :D Egyedül, párotokkal, faterral, muterral? Belföldön, külföldön? Hány évesek vagytok? Csak kíváncsiság, mert érdekel. Városiak vagytok, vagy falusiak? :D Bocsi, tudom ez rossz meg hülye kérdés, de azért ez sem mindegy. :D Ti is látni szeretnétek Európát és a világot, és jól is szeretnétek keresni? Tényleg érdekel, hogy néhány hölgynek mi az elvárása és a nézőpontja ezzel a munkával kapcsolatban. :D Nekem is nyilván ezek, de azért érdekelnek mindenkinek a vezér elvei. :D

2021. szept. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!