Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Foszk ad kreditet egyetemen...

Foszk ad kreditet egyetemen belül mesterképzésre való jelentkezéshez?

Figyelt kérdés

Teljesen más diplomám van mint amire mentem volna mesterképzésre

Kevés is volt a kreditem

Egy foszk oklevél besegít a mesterre való bejutáshoz?



2021. aug. 18. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen szak, de többet ér egy rendes alapszak, mint egy kiizzadt mesterszak. Úgy általában véve is a mesterszakok 95%-a teljesen felesleges üresjárat. Nagyon kevés mesterszak van, aminek van értelme. Menj BSc-re!!
2021. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem igazán logikus ez, hisz a mester az alap folytatása, mester szintre emelése.

Miből gondolod így ?

2021. aug. 18. 11:23
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Elméletileg a mesterképzés az alapképzés folytatása, azonban néhány dolog miatt ez nem igazán alakult jól eddig:


1. Túl laza az átjárás a szakok között, így a mesterszakosok nagy része akkor kezdi az adott szakmát. Ez még pl. gazdasági szakok között is nagyon rossz (pl. marketing mesterszakra eljönnek a psz-esek, akiknek csak nagyon felületes marketing alapképzésük van, szerintem nem is értik az egészet). De még ennél is rosszabb kombinációk is vannak, amikor teljesen más szakmából jönnek a mesterképzésesek. => Emiatt pedig az egész mesterszak egy felzárkóztató tanfolyam inkább. A más szakosok vagy gyengébb egyetemről érkezők korrepetálása folyik 2 éven át.


2. Sok szakon a tanároknak egyszerűen már nincs mondanivalójuk mesterszakra (nemhogy doktori képzésre). A magyar felsőoktatás az alapszakig hoz egy jó színvonalat, utána drasztikusan esik vissza a színvonal. Sok mesterszakos teljesen feleslegesnek érzi az ott eltöltött két évet (informatikában pl.).


A lényeg, hogy azért, mert valamire az van ráírva, hogy MSc in Marketing, még nem azt jelenti, hogy jobb mint egy BSc in Marketing. A BSc-n tanulja meg mindenki az alapokat, a többit meg a munkahelyen. A mesterszak a legtöbb esetben csak dekorációnak van.


(Nyilván nem mindenhol, pl. osztatlan jogász vagy orvosi szakon nem, és vannak jó mesterszakok is, pl. Survey statisztika.)

2021. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
A kérdést sem értem igazán. A FOSZK-nak semmi köze nincs a mesterképzésekhez.
2021. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja várj, hogy szeretnél jelentkezni egy mesterre, de neked egy attól eltérő alapszakod van, amivel nem jelentkezhetsz? Nálunk pl. van lehetőség részismereti hallgatói jogviszony létesítésére, ami azt jelenti, hogy elvégezheted a szükséges tárgyakat (fizetni kell érte, nálunk kreditenként 6000 forint) és ezt követően jelentkezhetsz mesterre. Esetleg ennek utána lehet kérdezni, mert ez pont erre van kitalálva. FOSZK-kal ugye nem lehet mesterre jelentkezni és abban sem vagyok biztos, hogy onnan el lehet így fogadtatni tárgyakat a mesterhez.
2021. aug. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló

Pontosan, ezek szerint rosszul fogalmaztam.

Teljesen más diplomám van és nem is adott sok kreditet felvételi során így alulmaradtam.

Ezt szeretném kikozmetikázni az előtted hozzászóló szavai alapján.


Fiszkra vettek fel ugyanarra az egyetemre kicsit más szakra. (Gazdálkodási és menedzsment foszk—a cél Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás MSc)


Meg nem értesítettek teljeskörűen az egyetemről. Csak hogy átjelentkezni félúton foszkrol nem lehet, de én újra felvételi esetében érdeklődtem beszámolódik e pár tantárgy mesterre. Mert regi diplomambol pár tantargyert azért kaptam kreditet csak nem ért sokat

Azt se találom kihez forduljak ezügyben, mert 8 telszambol egy sem veszi fel az egyetemen.

2021. aug. 18. 12:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!