Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen jelenleg a Codecool-os...

Milyen jelenleg a Codecool-os felvételi ?

Figyelt kérdés

Milyen mostanában a codecoolos felvételi? Úgy tudom, hogy folyamatosan szoktak változtatni rajta és pl. azok amik az oldalukon fent vannak, hogy rövid bemutatkozó videót kell készíteni, meg x fős csapatba játszani kell valamivel stb... elvileg ezek már nem így vannak. Utoljára azt hallottam, hogy 30-40 perc az egész, de azt nem tudom, hogy ezen belül jelenleg milyen feladatok vannak? Miket kérdeznek? Elvileg az angolt is tesztelik, de angolul mikről kell beszélni?

Aki esetleg volt az elmúlt 1-1,5 évben felvételizni, vagy akár ismerőse/rokona, az leírhatná, hogy milyen jelenleg a felvételi ebbe az iskolába?



2021. szept. 30. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindegy mi a felvételi, egyik feladat sem olyan, amire készülni tudnál, csapatmunkát és logikai készséget mérő feladatok vannak. Angolul ha tudsz normálisan olvasni/beszélni középfokon, akkor jó vagy. Ennyit néznek.
2021. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 SZücsöm válasza:
Online beszélgetés. Minimális angol nyelvű kommunikáció. Egy programmal való játszás. Lényegében egy nyilat irányítasz amivel ha elindulsz 1 irányba addig megy míg bele nem ütközik valamibe vagy "le nem esik a pályáról". Ezzel a nyíllal kell megpróbálnod beérni a célba.
2021. okt. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ránéztem pár ott végzett és jelenleg is tanuló jövőbeli fejlesztő github repora és portfoliokra. Hát őszintén mondom ez siralmas. Már ott sírni kezdtem amikor a végzetteknél és a tanulóknál is olyan hibát találtam, ahol például próbálták a grid-et és a flexbox parancsait vegyíteni. Ezt úgy értem hogy grid-re akart ráhúzni flex-direction:column-t. Ez egy végzett frontend-es tanuló portfolioja, devtools-ban checkoltam google chrome-on keresztül. Őszintén szólva, ismerősöm pont nem rég kapott állást 7 hónap tanulás után és csak udemy kurzusokat és google-t használt, illetve az olyan forrásokat amiket a kurzusokban megemlítettek. Maximum 40ezret fogsz elkölteni a kurzusokra, mellette tudsz dolgozni és nem pocsékolod az idődet sem. Hozzáteszem, a front-edesek dízájnjai csapnivalóak. A tanulók és végzetteké is. S ez állítólag egy nagyon jó iskola amit az ő szavaikkal élve "helyettesíti az egyetemet/sokkal jobb mint egy egyetem".


Az mondjuk tény hogy az egyetem se valami jó választás, de a bootcamp sem.


Sajnálom azokat akik odamentek, nagy reményekkel és látván mit tanultak 5-8 hónap alatt.. :S Szégyen a codecool iskolára nézve.

2021. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

#3-as vagyok. Tovább mentem. Telefonra nincsenek optimalizálva az applikációk és weblapok. A navigation bar összetörik amikor ráhoverelek egy linkre. A logo nincs beállítva hogy a hero section-re vigyen rá. A tipográfia nem létezik. A color contrast-ok minden helyen megbuknak egy ratio checker alapján. Flexbox-ot használ, amikor a grid tökéletes lenne. S még sorolhatnám. Ez egy végzett codecool-os portfolioja. Nem fogom linkelni, mert ha meglátja rosszul fog neki esni ha egyszer ezt a kommentet olvassa. De az a baj hogy a többi is borzalmas :S


Nem, bocs.. Semmiképp nem ajánlom a codecool-t.

2021. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Na jó, mivel jókat röhögtünk a kollégáimmal, tovább mentünk :D


Lighthouse tesztelése - performance:60 - SEO: 90


Képek optimalizálása: Nem történt meg, még 4 megás képet is láttam. A legkissebb így is csak 400kb volt ami még mindig baromi sok. A képek a portfoliokon minimum mindenhol 5 megásak voltak...


Frontendbe mentem most csak bele de lesz egy kis időm este akkor ránézek a backend-re is :D:D Nagyon jól éreztem magam, köszi a kérdésed OP! :D:D

2021. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3


Ha se az egyetem se a bootcamp nem jó megoldás, akkor mit javasolsz? :D Hogyan lehet ma, 2021/22-ben valaki programozó?

2021. dec. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tanuld meg magadtól. Lényegében minden programozó magától tanult és tanul nagy részben. Hihetetlenül sok tutorial van fennt neten. Udemy-s kurzusok, könyvek, YouTube tutorialok, stackoverflow fórum ha elakadnál, stb.
2021. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!