Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyire lehet jól elhelyezked...

Mennyire lehet jól elhelyezkedni rövid képzésekkel IT-ben?

Figyelt kérdés
Most programozást tanulok, 3 hetes kurzus, főleg pythont tanulunk. Van lehetőség egy szintén 3 hetes cyber security kurzusra is. Ezekkel mennyi esély van elhelyezkedni?

2021. okt. 5. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan az a terület,aminél elsősorban nem a papírt nézik , hanem a tudást. Ha már évek óta benne vagy a dologban és nagyon jól megy,akkor simán,ha összvissz ez a 3+3 hét az összes tapasztalatod,akkor kb esélytelen.
2021. okt. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tapasztalatot hogy szerzek ha ennyivel munkát nem adnak? internshipen gondolkodom amúgy
2021. okt. 5. 13:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Tudást írt és nem tapasztalatot.

Itt arra gondolt, hogy otthon csináltál már nagyobb projekteket, amik a githubon fent vannak és az önéletrajzodban feltünteted a linket, így megnézik, hogy milyen képességekkel rendelkezel.


De elég sok területen esetén amúgy nem árt, ha összeszedsz egy egyetemi diplomát, mivel nagyon sok alap dolgot se magadtól nem tanulsz, se ilyen pár hetes kurzusok nem adják át.

2021. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
persze, sose gondolnám hogy 3 hét alatt 0ról a diplomáig jutnék. nem véletlenül tart évekig az egyetemi képzés. nincsenek illúzióim. viszont van már egy diplomám, majd 30 vagyok, nem akarnék visszaülni évekre az iskolapadba. átképezni szeretném magamat. ez a két kurzus amiről írtam amúgy ingyenesek (a helyi önkormányzat finanszírozza egy pályázat keretein belül, amúgy a codenation tartja), így ha semmire se tudom használni őket, nem veszítek semmit. de nagyon élvezem a programozást, és el tudom képzelni magam ebben a szakmában
2021. okt. 5. 14:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy tudj önállóan tanulni. A papír valóban nem fontos, de az igen, hogy tudd demonstrálni a tudást a szakmai teszteken vagy referenciákkal.


Én megvallom őszintén, nem adnék pénzt semmilyen más kéozésért, csak ami egyetemi szintű. Ha erre nincs időm vagy lehetőségem, akkor inkább magamtól tanulnék teljesen és törekednék összerakni egy értelmes referencianunkát, amivel kereshetek már állást. Ezek a random magyar képzések túlárazottak. Akkor inkább költs tisztán tananyagra és csináld magad, olcsóbb is és legalább elmondhatod magadról, hogy nem azért fizettél, hogy valaki noszogasson

2021. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem Mo-n vagyok, és ingyenes képzéseken veszek részt
2021. okt. 5. 16:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!