Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Egy énektanár mennyit tud...

Egy énektanár mennyit tud segíteni valakinek a hangján?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ha valakinek nincsen rossz énekhangja, sőt… Kellemes, de pl. egy színpadra nem lenne elég. Egy énektanár ki tud hozni egy “színpadkompatibilis” hangot egy jó alapanyagból? Természetesen olyan tanárra gondolok, aki tényleg érti a dolgát… Egyébként itt most nem feltétlen a zeneiparra gondolok, hanem pl. egy színházi musical stb. Előre is köszönöm a válaszokat! Boldog karácsonyt!

2021. dec. 25. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem a hangon múlik, hanem a halláson
2021. dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tud segíteni, ha megtanulod a technikát hallgatható lesz a hangod. Kiemelkedő nem biztos, de fellépni, szerepelni, esetleg színészethez nem is kell.
2021. dec. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azzal igazából nincs nagy baj, lassan 8 éve tanulok zenét, és elég érzékeny a fülem a hamiskás hangokra. Köszönöm a választ!
2021. dec. 25. 20:31
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a másodiknak is! :)
2021. dec. 25. 20:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlással sok minden elérhető, a hangképzés nem csak fiatalkorban fejleszthető, később is. Akár felnőttkorban is.
2021. dec. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. dec. 30. 12:56
 7/8 anonim válasza:

Tapasztalatból mondom, hogyha van egy alaphangod, akkor azt tudja képezni. Megtanítja a hangképzés technikáit, gyakoroltat, fejleszti a hallásodat, és úgy tudsz eredményeket elérni.

Ha azonban nincs alapból kellemes hangod - akkor ne erőltesd. Én ebben a kategóriában vagyok. Vagy fél évet rászántam, de bármikor hallgattam vissza magam, sose tetszett az eredmény. Be kell látnom, hogy ez nekem nem megy. Szóval ha nincs alapból szép hangod, akkor inkább ne vesztegesd se az időd se a pénzed.

2022. jan. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm, hogy ezt így bővebben leírtad! :) Elméletileg szép alaphangom van, de nem olyan, amivel végig tudnék énekelni egy koncertet/színdarabot… Ezért akarom fejleszteni. Legyen szép estéd!
2022. jan. 16. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!