Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érdemes angolul tanulni egy...

Érdemes angolul tanulni egy alapszakot egyetemen? valóban könnyebb vele külföldön az elhelyezkedés?

Figyelt kérdés
én speciel a gyógypedagógiára gondolok, de mindenki tapasztalata érdekelne. felsőfokú nyelvvizsga mellett számít bármit később külföldön, hogy angolul tanultam-e a szakot? ha egyébként rengeteg angol nyelvű könyvet olvastam már róla életem során, és a szakmai kifejezésekkel tisztában vagyok?

2021. dec. 30. 12:33
 1/4 A kérdező kommentje:
egy valamit kifelejtettem, van ahol azt lehet olvasni, hogy az angol nyelvű szakokon rengeteg minden kimarad és sokkal felszínesebb, "egyszerűbb" a tananyag, ez mennyire reális?
2021. dec. 30. 12:34
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Nem érdemes.


1. A legtöbb angol nyelvű képzésen nagyon gyatra az oktatók angoltudása (Hungrish B2 szint jó esetben), így nem fogsz rendesen fejlődni az angolban SEM -- voltam bent pár angol nyelvű órán a Corvinuson, szánalom tényleg


2. Ha angolul tanulsz, egyrészt dupla a nehézség, másrészt meg nem tanulod meg olyan mélyen a dolgokat, mint magyarul. Ne feledd, hogy magyar az anyanyelved, magyarul gondolkodsz...


3. Nem alakul ki a magyar szaknyelvi tudásod. Nem fogsz tudni szabatosan magyarul fogalmazni a munkahelyeden. Te leszel a nagyképű kisköcsög, aki mindent angolul próbál mondani, mert magyarul nem ismeri a szavakat...


4. A munkahelyen semmilyen előnyt nem jelent. Külföldön sem.


Just for the record, van 3 magyar nyelvű és 2 angol nyelvű diplomám + angol nyelvű doktorim. Nemzetközi menedzser vagyok egy évtizede külföldön. Van összehasonlítási alapom.

2021. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a kielégítő választ! :)
2021. dec. 30. 13:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Figyelj en pesten tanulok gyogypedet, kulfoldon nincs szakosodas, teljes integracio van, eg es fold a ketto

Kinn tobbet keresnel vele az fix

2022. jan. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!