Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Elvileg idén megszűnik az OKJ...

Elvileg idén megszűnik az OKJ tanfolyam. De én szeretnék aranykalászos gazda tanfolyamra járni, csak feltétel hozzá a b-s jogsi?

Figyelt kérdés
Mostanában végeztem el az orvosi vizsgálatokat, tehát csak most tudnám elkezdeni az autósiskolát, ami kb 6 hónap mire kész lesz. Addigra már megszűnnek az okj-s tanfolyamok nem? Illetve, az aranykalászos gazda felnőttképzés valahogyan folyni fog tovább? Mindenképp szeretném ezt a tanfolyamot… efeb-nél jelentkeztem, mondták feltétel a b-s jogsi (legalább ez). És várhatóan tavasz végéig tudnak okj-s aranykalászos gazdaképzést indítani. Lesz helyette valami? Szakmai jegyzék az mi? Ugyanolyan mint az okj csak más néven? Ugyanúgy ha elvégzem a szakmai jegyzékes aranykalászos gazdaképzést, akkor ugyanúgy vehetek majd 1 hektárnál nagyobb földet?
2022. jan. 28. 15:14
 1/5 Bogáthy Vanda ***** válasza:
A férjem is most akarja elvégezni az efebnél a tanfolyamot, azt mondták neki, hogy ha teheti akkor még most végezze el, mert gyorsabb, könnyebb és talán olcsóbb is mint a következő évben lesz. Most még OKJ-s, de utána is államileg elismert lesz.
2022. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen és is úgy tudom, hogy az EFEB-nél még lehet okj-s papírt szerezni.
2022. febr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gazdász válasza:
Sajnos sok képző mondta, hogy az OKJ után nincs tovább, pedig tudható volt, hogy a szakmajegyzékes képzésben folytatódik. Ugyanazt tudja a szakmajegyzék is, államilag elismert, földvásárlás, öröklés, stb., szinte semmi nem változott. néztem, ugyanazok az iskolák már kezdik az újat csinálni. Éna képzéspontnál voltam okj-n és a fiam is oda fog járni szakmajegyzékesre. korrektül elmondták. akinek kell elküldöm a címet
2022. febr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gazdász válasza:
Egyébként más szakmával is tudsz egy hektárnál nagyobb földet venni B jogsi nélkül új képzésban, ezt is mondták
2022. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az EFEB-hez jártam, ott is elmondták, hogy felesleges kapkodni, mert ez a képzés lesz később is.
2022. febr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!