Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan lehetnék recruiter/tobo...

Hogyan lehetnék recruiter/toborzó? Milyen tanfolyamot ajánlanátok, ha az egyetem nem opció? Aki elvégzett ilyen tanfolyamot kapott is vele munkát? Konkrét helyeket, tanfolyamokat is írhattok tapasztalattal.

Figyelt kérdés
Teljesen más területen tanultam, nem fejeztem be, elkezdtem dolgozni, és pár év után belecsöppentem a HR világába. Főleg adminisztratív/asszisztens feladatokat végzek ezen a területen, de rámbízták a jelöltek előválogatását, telefonos interjú időpont egyeztetést, a munka rövid bemutatásával. Úgy volt hogy több ilyen feladatom lesz, és tovább fejlődhetek, de a vírus miatt nem kerestünk embert 1,5 évig. Más feladatokat kaptam, és mivel túl sok munkám lett felvettek egy külön toborzót. Hiába mondtam, hogy ha választani kell, szívesebben csinálnám ezt, de nekem nem adnak lehetőséget, mert nincs papírom. Szeretnék ezzel foglalkozni, de nem tudom merre induljak, melyik tanfolyam ad valóban hasznos gyakorlati tudást. Sem időben sem anyagilag nem fér bele egy egyetemi szak, ráadásul sok felesleges hülye tárgy van, hogy legyen elég kredit, eléggé csalódtam az oktatás ezen formájában.

2022. jún. 10. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Engem bármilyen tapasztalat vagy végzettség nélkül felvettek anno a Randstadhoz, kb. folyamatosan keresnek recruitereket. Mindent ők tanítanak be belső tréningeken keresztül.
2022. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-es, írhatok privátban ezzel kapcsolatban? Engem is megkerestek, de már több mint egy hónapja húzódik az egész folyamat, és nem tudom érdemes-e reménykednem még, vagy mire számíthatok.
2022. jún. 13. 06:33
 3/4 anonim ***** válasza:

"de nekem nem adnak lehetőséget, mert nincs papírom"


Elképzelhető, hogy most is ez lehet az ok. Sokat számít a papír... HR szak van, levelezőn is elvégezhető. Vagy bármely más gazdasági szak, esetleg pszichológia. Van 2 éves felsőfokú képzés is egyetemen.


Más tanfolyam nem nagyon van, mert OKJ már nincs.


Vagy próbálkozz máshol is, nem csak a randstad van. Dolgoznak ott ismerőseim, de mindegyiknek van diplomája.

2022. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, irj nyugodtan :)
2022. jún. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!