Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Miért nagyon nehéz a doktori...

Miért nagyon nehéz a doktori iskola?

Figyelt kérdés

Én még csak az egyetem előtt állok, tehát ebbe én abszolút nem tudok belelátni, de gondolkoztam már sokat azon, hogy ha elvégzem a szakot (orvosi), akkor utána doktori iskolába menjek tovább és megszerezzem a PhD-t.


Viszont sokan mondják azt az interneten, hogy nagyon nehéz, néha már embertelen is, és a doktori iskola mellett nincs is élete az embernek. De miért? Sok kutatni valója/gyakorlata van a PhD hallgatóknak? Sok előadáson kell résztvenniük?


Köszönöm szépen a válaszokat előre is:)



2022. jún. 11. 08:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

A SOTÉn létezik (létezett?) az MD-PhD program, amikor utolsó éves orvostanhallgatók elkezdhették a PhD képzést.

De ha még az egyetem előtt állsz, akkor van még időd. :)


Munkaként az életedben kutatni szeretnél? Vagy gyógyítani?

2022. jún. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
87%
Én tíz éve elvégeztem és nagy szenvedés volt de legalább tudok másokon segíteni(:
2022. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 90% azon vérzett el, hogy nem tudták megírni a disszertációt.
2022. júl. 3. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk aki nem tudta végigcsinálni, annak az volt az oka, hogy nem jöttek össze a publikációk.
2022. júl. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is majdnem a disszertáción véreztem el.
2022. júl. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt olyan finomság, hogy lehetett cikket írni (jelesért) olyan jogágból, amit nem is kutattam. Meg is írtam, meg is jelent, de nagy kihívás volt. Ugyanez volt magyar jogtörténetből. Ezekből tanultam legtöbbet (a megírt és megvédett disszertáción túl).
2022. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Régebbi kérdés, de kérdezted, hogy lehet-e a phd-t és a szakképzést egyszerre csinálni... Nem! Fizikai képtelenség, mindkettő rengeteg idő és energia, lehetetlen egyszerre.
2023. júl. 19. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!