Codecool tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Gondolkozom a programozó képzésen és a codecool tanfolyamait nézegetem. Van valakinek tapasztalata a suliról illetve a programozásról?


Kérem az írjon választ , aki már tanult náluk.



2022. júl. 4. 15:27
 1/2 anonim válasza:
100%

pár éve végeztem full stack képzésen, az akkor kb. 1 éves volt. Vannak más, rövidebb képzések is, azokról nem tudok nyilatkozni.


Az, hogy mit tanítanak az egyes képzéseken elolvasható az oldalukon. Ha kezdő vagy, ez még úgysem mond sokat. A lényeg, hogy az aktuális trendeknek megfelelő anyagot próbálnak átadni, annyi időben amire lehetőség van.


Kezdőként is elkezdheted, gyakorlatorientált képzés, szerintem amit ennyi idő alatt meg lehet tanulni ahhoz, hogy munkába állj, és amit egy junior fejlesztőtől várnak, azt meg tudod szerezni, nyilván nem egy egyetemi képzés (annak minden jó vagy rossz oldalával), de ha mélyebb, generálisabb vagy akár valami specializált szakmai tudást akarsz szerezni, később is képezheted tovább magad. Sztem beállítódottságtól függ, hogy fogsz haladni a szakmában.


Magas a tandíj. Először azt kell mérlegelni, hogy ez neked belefér-e. Emiatt nem mindenkinek ez a képzés a járható út.


Kevesen dolgoztak a full stack képzés mellett, mert az egy teljes munkaidőnyi tanulást igénylő képzés. Illetve olyan nagy az anyag, és amit el lehet sajátítani, hogy annak tényleg csak az idő és a gyakorlás szab határt, hogy mennyit viszel el belőle!


Nekem nagyon jó élmény volt, amit bírtam elvittem belőle, örülök, hogy elvégeztem.

Nagyon sok energiát kell beletenni, stresszes tud lenni, de ha szereted, érdekel, szórakoztat a programozás, ehhez illő személyiséged és kitartásod, lelkesedésed van akkor szeretni fogod.


Ezen a képzésen 1 hét otthon tanulás volt, majd 1 hét bejárás, ahol voltak projektmunkák kis csapatokban, + egyéb gyakorlófeladatok. Mentoroktól lehetett segítséget kérni, de alapjáraton a csapat dolgozott együtt, majd demóztátok a hét végén az elkészült projektet. Néha nap elején volt beszélgetés, kis összegzés 1-1 témáról, néha workshopok valamilyen témában.


Angol tudás kell középszint felett szerintem. Nem baj, ha az elején kicsit döcögős, de angolul van a tananyag, angolul programozol. Később úgy is az lesz az egyik fontos szűrő álláskeresésnél.


Mérlegeld hogy neked való e ez a szakma, logikus, analitikus gondolkodásmódod van-e, szeretsz e tanulni, gyakorolni, molyolni 1-1 feladattal. Van e most elég motivációd pár év kemény munkára, hogy rutint szerezz. Soft skillek is tényleg fontosak szerintem, hogy mennyire lehet veled együtt dolgozni, mennyire vagy proaktív, kommunikatív, ez fontos a Codecoolnak; nyilván ezzel nagyobb is az esély, hogy "eladhatnak".


Ha semmit nem tudsz a programozásról, érdemes megnézni, mi most a tananyag a Codecoolban, mivel fogtok kezdeni, (pl. javascript) akkor keresni vmi angol tutorialt és elkezdeni kicsit tanulni, végigfutni, hogy miről is fog szólni az egész, el tudod e képzelni hogy ezt tanulod, nem kell rögtön elmenni 0 tudással, hogy majdcsak lesz valahogy, szerintem meg lehet könnyíteni a saját életed.


Lehetett azért látni mindig pár embert akiknek nehezen ment az anyag, nem tanultak eleget, vagy nem állt össze nekik a kép, ki is hullanak néha, vagy sok idő után tudtak elhelyezkedni. De nem ez a gyakori, azért többnyire tudatosan készülnek az emberek erre és beleteszik az energiát, legtöbben sikeresen elhelyezkednek partnercégekhez. Aztán majd a megszerzett tapasztalataid szerint tudsz tovább fejlődni szakmailag.

2022. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Bejöttek a számításaid akkor?
2022. júl. 13. 20:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!