Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A CNC gépkezelést és programoz...

A CNC gépkezelést és programozást milyen nehéz kitanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg kint dolgozok és külföldön is szeretnék ezzel dolgozni.


Rólam annyit kell tudni, hogy dolgoztam hegesztőként (TÜV minősített TIG hegesztő vagyok) több helyen is külföldön. De sokszor kellett lakatos munkákat is csinálnom, illetve tudok még targoncázni is. Tehát eddig nagyrészt fémiparon belül. Illetve végeztem egy épületgépészet területű OKJ-t is még Magyarországon.

Jelenleg is technikai területen dolgozom, ilyen ipari vízvezeték-szerelés csőszerelés-féle munka.


Angolul folyékonyan tudok, németül és hollandul olyan társalgási szinten.


Viszont CNC marógép vagy eszterga területen még sosem dolgoztam.


Mennyire nehéz ezt teljesen a nulláról megtanulni?

Tehát először elmenni valaki mellé kitanulni a csíziót és folyamatosan eltanulni.


Mennyi idő szerintetek? És esetleg szakmabeli tud tanácsot adni?



2022. júl. 11. 00:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Több év.
2022. júl. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én Magyarországon dolgozok ezen a területen, az itthoni tapasztalatok alapján azt mondanám hogy ne indulj el ebben a szakmában, mert a fizetések nincsenek arányba a felelőséggel, de mivel külföldön vagy ott jobbak a kilátások.

Első körben azt javaslom helyezkedj el valahol szériagyártásban, itt csak darabot kell cserélned, korrekciózni, lapkát cserélni. Így megismerkedsz az alapokkal, a gépekkel, szerszámokkal, kicsit a technológiai paraméterekkel illetve el tudod dönteni tényleg ezzel akarsz-e foglalkozni. Ha ez megvan érdemes beiratkozni valami tanfolyamra ahol a programozás alapjait megtanulod. kb. 2-3 év után tudsz elindulni olyan céget keresni ahol egyedi gyártással foglalkoznak. Itt indul igazán a tanulás folyamata, mit mivel érdemes megmunkálni, hogyan fogd meg, hogyan írm meg hozzá a programot stb. stb. Kb. 5-6 év egyedi gyártás után mondhatod hogy láttál valami ebből a szakmából. Megtanulni úgy gondolom nem nehéz ha jó helyet találsz ahol segítőkészek a kollégák, viszont nagyon hosszú idő.

2022. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!