Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit kell ahhoz tennem hogy...

Mit kell ahhoz tennem hogy online tanfolyam után oklevelet vagy diplomát adhassak a diákoknak?

Figyelt kérdés
Ezt szeretnék indítani egy online tanfolyamot smink tetoválással kapcsolatban. Rengeteg tapasztalatom van és meg szeretném osztani ezt másokkal is viszont nem tudom hogy milyen engedély kell nekem ahhoz hogy én oklevelet tudja biztosítani a diákok számára akik sikeresen befejezték az oktatást.Vagy ehhez nem kell engedély? Sehol sem találok információt erről

2022. júl. 16. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően csak a tanfolyam elvégzéséről, illetve a tanfolyamot záró vizsga letételéről tudsz igazolást kiadni. Egy ilyen igazolás kiadásához nincsen szükség engedélyre, cserébe önmagában még semmit nem ér - persze ha hosszútávon csak olyanoknak adod ki, akik érdemesek rá, akkor előbb-utóbb lehet informális rangja, de ehhez az is kell, hogy te ismert legyél a területen. Sok területen vannak céges tréningek, amik elvégzéséért szintén nem jár államilag elismert oklevél, mégis mindenki tudja, hogy használható tudás van mögötte.


Oklevelet vagy bizonyítványt csak akreditált képzőhely adhat ki, részletesen szabályozott körülményeknek való megfelelés esetén, sikeres (szintén szabályozott) vizsga után. A képzőhely akreditációja sem egyszerű, sok feltételnek kell megfelelniük az oktatóknak és a helynek is, plusz szimplán sminktetoválás-oktatás nem akreditálható, csak teljes kozmetikus-képzés.


Mellékszál, de lehet egyáltalán sminktetoválást online oktatni? Én kívülállóként úgy gondolnám, ez egy olyan terület, amin nem árt, ha áll az ember mellett valaki, aki megmutatja, most éppen hová tegye a gép hegyét, és az ilyesmit nem lehet online megtanulni. Szóval nem biztos, hogy nem lenne inkább kontraproduktív ilyesmiről online igazolást kiállítani...

2022. júl. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2022. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!