Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mozdonyvezetői képzésnél ez...

Mozdonyvezetői képzésnél ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Mostanság elgondolkodtam a munkahelyváltáson és arra gondoltam, hogy esetleg megpróbálom a mozdonyvezetői képzést. Hazai viszonylatban elég kulturált fizetés, stabil vállalati háttér, stb. Viszont, kicsit aggaszt, hogy 1-2 helyen azt írják, hogy több száz, sőt, akár 1000+ oldalt is szóról-szóra tudni kell. Azért ez nekem erős túlzásnak érződik, de esetleg van itt valaki olyan, aki jártas a témában? Hogyan megy az egész képzés, felvételi, stb?



2022. júl. 21. 14:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%

Nem túlzás.

Az alábbi 3 könyvet már el is kezdheted olvasni és tanulni:

[link]

[link]

[link]

Ezeket mind tudni kell. És igen, a vizsgán - 3 évente újra vizsga van! - pontosan tudni kell a választ, nem csak kábé.

Persze van még néhány utasítást amit szintén tudni kell, meg a Munka Törvénykönyve, a Kollektív Szerződés és más a munkáltatásra vonatkozó utasítások, rendeletek alapos ismerete sem hátrány, kölönben kicsinálnak.

Emellett minden olyan vasútvonalat szinte méter pontosan ismerni kell amerre jársz. A mozdonyokat amiken utazol szintén meg kell tanulni kezelni, hibát elhárítani, stb.

Nem véletlenül 2 év a tanfolyam! Nem csak láblógatás (majdnem csúnyábbat írtam) van ott. És nem véletlenül bukik ki a jelentkezők 90%-a.

2022. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Nekem azért még mindig erős túlzásnak tűnik a pontosan, szóról-szóra leírás. Azt értem, hogy tudni kell őket pontosan, ez egyértelmű, most is közlekedésben dolgozom, ott is tudni kell, de azért 700 oldalt szóról-szóra tutira nem tud 1 mozdonyvezető sem.

2022. júl. 21. 15:12
 3/30 anonim ***** válasza:
78%

Azok akik nem tudják, meg is buknak a vizsgán.

Teszt van, ki kell választani a jó megoldást. És bizony a válaszok között sokszort csak 1-2 szó, egy és vagy egy vagy a különbség.

2022. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
59%
Konkrétan a mozdonyvezető képzéssel nincs tapasztalatom, viszont van vasutas a családban. Hiába van lepontozva a válaszoló, tényleg szóról szóra tudni kell rengeteg mindent, még olyanokat is, ami nem kapcsolódik konkrétan a munkakörödhöz. Nyilván logika is, nem csak tömény magolás, de nem egyszerű. Cserébe a mozdonyvezetők a MÁV-on belül egész jól meg vannak fizetve.
2022. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#3


Na de az megint más, hogy egy teszten 3-4 lehetőségből kell kiválasztani. Nekem eddig mindenki azt mondta, hogy a semmiből egy tök üres lapra kell leírnom szóról-szóra. Azért a 2 nem ugyanaz.

2022. júl. 21. 17:17
 6/30 A kérdező kommentje:

#4


Én csak azt nem hiszem, hogy nekik egy tök üres A4 lapra kell több száz oldalt szóról-szóra visszaadni. Ennyire azért nem képzettek az ott dolgozók. Ez még egy komolyabb ügyvédnek vagy orvosnak is megterhelő lenne, pedig ők magoltak már eleget.

2022. júl. 21. 17:17
 7/30 anonim ***** válasza:
70%

Tesztes vizsga időszakos vizsgán vanb2 évente, az alapvizsgán írni kell, van olyan, ahol 15-20 A4-es oldalnyit. 70-80 százalékban a vizsgabiztoson múlik, hogy átmegy -e valaki. Elvileg úgy kell kijavítani, hogy párhuzamosan olvassa a könyvet és a dolgozatot, ha valahol már nem ugyanaz a betű vagy írásjel következik, akkor nulla pont. Mivel a vizsgáztatót is ellenőrizhetik, legtöbbjük nem kockáztat, ha például "és" helyett "továbbá" lett odaírva, akkor bukás. Úgy lehet átmenni, ha a vizsgáztató testbeszédéből és a róla szóló hírekből tudni lehet, hogy ki lehet másolni a megoldásokat. Ha nem ilyen vizsgáztatót kapsz akkor tandíj, fizetés visszaperkál és ki vagy rúgva. Persze van 3 lehetőség, de a harmadiknál már eleve elkönyvelik, hogy hülye vagy.

Egyébként ha el is végzed óriásit kockáztatsz, lévén ez egy olyan végzettséget ad (pontosabban egy jogosítványt) amivel gyakorlatilag minimális esélyed van más munkaltatónál elhelyezkedni. Ergo ha nem tetszik a posztkommunista rendszer, akkor még a valagadat sem tudod vele kitörölni. És ugye van pár dolog amivel aládkúrhatnak: 0-24 óra között bármikorra berendelnek, az igazgatóság területén bárhova berendelnek (pl Győrben laksz, de holnap ejjel 2.44-kor kezdesz Szolnokon) és a haverok helyett természetesen a "körön kívüliek" dolgoznak. Válságos időkben ez fokozódik, maga a pokol, mert sokan a "gondoskodó állami vállalatban" látják a megmentőt, így oda mennek dolgozni, előkerülnek hirtelen a rég elfeledett rokonok is akik kapnak egy jó kis szakértő vagy ellenőr állást és máris a nyakadra küldik őket. Nekem óriási mázlim volt, hogy le tudtam lépni magánvasúthoz azalatt a pár év alatt amíg volt rá lehetőség, az igazgatóságunkról kb 20-25 fő ment át velem együtt, ezzel szemben a az államihoz egész pontosan nulla ment más cégtől. Ha még nem dolgoztál állami vagy önkormányzati vállalatnál, akkor szerintem nézz utána, hogy mi várható, mert a valóság más képet fest, mint a fantázia. Egy ördögi kör, amiből aligha van kiút.

2022. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

#7


Állami vállalatnál dolgozom, ezzel nincs gondom, meg a berendelgetésekkel sem, az most is van, alapvetően ez a magolós baromság nem jön be. Mindig is utáltam az ilyen, nulla tudást kapsz, de azért magold be, hogy valamelyik paraszt mit írt le 20 évvel ezelőtt. Ez az egy, ami visszatart tőle, hogy semmi kedvem nincs magolni és 1-2 random faszinak a kedvére bízni magam.

2022. júl. 22. 14:39
 9/30 anonim ***** válasza:
78%
Ja, hát akkor meg lehet próbálni ha bejön ez az állami keringő. Az a mondás, hogy nehéz bekerülni (értsd felvételt nyerni, orvosi alkalmasságin megfelelni és elvégezni a képzést), de utána nehéz kikerülni is (nincs létszámleépítés, csőd stb). Volt olyan tanfolyam, ahol 24 főből 24 ment a levesbe, de olyan is ahol mindenki elvégezte. Attól függ mit dob a gép. Időszakos vizsgákon teszt van csak, ahogy említettem, ABC válasz. Apró trükkök vannak beépítve, hogy itt is rajtad kívülálló dolgokon múljon a siker. Többek között van olyan, hogy a B és a C válasz betűről betűre ugyanaz, persze amit bejelölsz az nem lett jó, mert a másik a helyes, de ha a másikat jelölted volna be akkor az előző lett volna a jó. De ennek a lényege, hogy megmutassák: "A markunkban vagy". Számítógépes teszt van, a vizsgáztató vizsga közben látja, hogy miket ikszelsz be. Szól, hogy melyik nem jó. Tehát nem buksz meg, de tartozol nekik, ez a lényeg. Ha rosszul viselkedsz, akkor következő alkalommal megbuksz és nem mehetsz szolgálatba. Munkatáborba nem fognak küldeni, de talán csak ez az egy dolog választja el Észak-Koreától a mentalitást.
2022. júl. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

#9


Köszönöm a tartalmas válaszokat, lehet, hogy ránézek majd, de először mindenképp a légiforgalmi irányítói képzést fogom megpróbálni, aztán ha nem sikerül, akkor bekéredzkedek a MÁV-hoz :D

2022. júl. 23. 11:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!