Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy kerülhettem be kötelező...

Hogy kerülhettem be kötelező második nyelvvizsga nélkül mesterképzésbe?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy mesterképzésre, amin kötelezően, az alapképzéses oklevél és a felvételi vizsga mellé, fel kellett volna tölteni egy B2-es szintű német nyelvvizsgát a felvibe, meg is próbáltam gyorsan megszerezni a nyelvvizsgát (igen tudom, hogy úgy kellett volna már jelentkeznem, hogy a kezemben van). Azonban nem sikerült, így nyilván fel sem tudtam tölteni a nyelvvizsga-bizonyítványt, egyébként a felvételi vizsgán elért pontjaim elérték a minimum felvételi ponthatárt. A jelentkezési sorrenden mégsem változtattam, mivel nem éreztem fontosnak. Úgy gondoltam, hogy nyelvvizsga hiányában az első helyről visszautasítják a jelentkezést és bekerülök a második megjelölt szakra(amire nem kell egy plusz nyelvvizsga). A besorolási határozat szerint viszont bekerültem az első helyre, nyelvvizsga nélkül, mivel a pontjaim elégnek bizonyultak. Gondolom beiratkozáskor a nyelvvizsga-bizonyítványt be kell mutatni, nekem meg nincs, tehát akkor vissza fogják vonni a felvételi döntést és mivel ez szeptemberben van, esélytelen akkor már másik szakra kerülni.

De azért érdekelne, hogy valakivel fordult már elő ilyen? Most akkor a többi képzésre sincs esélyem bekerülni őszre? Vagy ilyenkor tudok még tenni valamit?



#egyetem #nyelvvizsga #mesterképzés #mesterképzéses felvételi
2022. júl. 23. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy elnézted, és nem kötelező a két nyelvvizsga?


Ha valóban felvételt nyertél úgy, hogy nem teljesítetted a feltételeket, és gyakorlatilag önhibádon kívül fogadták el a jelentkezésedet (ez alatt azt értem, hogy csak valós dokumentumokat töltöttél fel), akkor nagy valószínűséggel utólag jogtalan lenne a jelentkezésed törlése. Érdemes lenne már most felhívni az egyetemet, hogy ilyenkor mi van, mert ez így nem oké, mivel máshova így nem tudsz jelentkezni.

2022. júl. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ezt még a fellebbezési időszakban tisztázni kell, mert ha valami hiba van, akkor most még át tudnak írni a 2. választott helyre, szeptemberben már nem.
2022. júl. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem néztem el sajnos, kötelező a második nyelvvizsga.


Mindenképpen tisztázni fogom a helyzetet az egyetemmel. Köszönöm a gyors válaszokat!

2022. júl. 23. 16:46
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet hogy csak kimeneti követelmény a nyelvvizsga, tehát mire végzel muszáj meglennie, de felvenni felvesznek nélküle is?
2022. júl. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Felvételi követelmény, teljesen biztos.
2022. júl. 23. 17:06
 6/16 anonim ***** válasza:
20%
Milyen szakról van szó? Csak mert én nem nagyon láttam még olyat, hogy két nyelvvizsga is kellett a felvételihez. Nekem a mester diplomához kellett kettő, és már arra is rácsodálkozott a legtöbb ismerősöm. Nem lehet, hogy opcionális volt feltölteni a második nyelvvizsgát, ezért volt neki hely a Felviben, de nem követelmény?
2022. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Fordító és tolmács mesterképzés. Alapvetően 3 nyelven vannak tárgyak, magyar, angol, német. Választanunk kellett erősebb (legalább C1-es szintű) és gyengébb idegennyelvet (legalább B2-es szintű). Anglisztika alapképzést végeztem, így az angol adott volt.
2022. júl. 23. 17:35
 8/16 anonim ***** válasza:
2%
Igen, a beíratkozásnál kérni fogják a nyelvvizsga bizonyítványt és akkor a felvételed semmis. Mondjuk úgy, hogy átverted az egyetemet.
2022. júl. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Ha megkérlek kifejtenéd nekem az "átverted az egyetemet" részt? És szerinted van esélyem még így is esetleg megoldani a helyzetet, és az ősszel beiratkozni vagy már mindegy?
2022. júl. 23. 18:03
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
9. Nincs mit ezen kifejteni. Jelentkeztél egy szakra, amire tudtad. hogy nincsenek meg az előfeltételeid. Nem törölted a jelentkezésedet, pedig erre lett volna mód. Ez a jelentkezésed semmis. Ez ki fog derülni legkésőbb a beíratkozásnál. Beszélj az egyetemmel ez ügyben, ezt nem tudod már elintézni úgy, hogy ősszel ott kezdj.
2022. júl. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!