Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az orvosi egyetem vagy a...

Az orvosi egyetem vagy a rezidencia e a nehezebb?

Figyelt kérdés

2022. júl. 29. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
rezidencia =/= rezidens
2022. júl. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Egyértelműen az egyetem. A rezidensi időszak alatt nincsenek vizsgaidőszakok, ZH-k.
2022. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egyértelműen a rezidensképzés a nehezebb. Minden nap helyt kell állni, mind szakmai kérdésekben, mind munkahelyi konfliktusokban. A döntéseidnek következményei vannak másokra nézve (még ha papíron nem is a tiéd a felelősség). Kevesebb szabadidőd van és azt is nehezebb úgy beosztani, ahogy neked jó.
2022. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Más minőség a kettő. Rezidensként főállású munkát végzel, felelős is vagy valamilyen szinten már, azaz lehetnek kételyek, amiket magaddal cipelsz munkaidő után is. Emellett a szakvizsgára kell készülni, tehát a tanulástól sem szabadulsz meg, igaz, minden sokkal gyakorlatibb már, és a mindennapi, szükséges dolgok sokkal jobban ragadnak, mint amikor egyetem alatt előadásokból, jegyzetekből tanultad. Kereseted van, dolgozó felnőtt emberré válsz a diákból. Emberileg nehezebb mindenképpen a rezidensség, ugyanakkor van, akinek jobban bejön az önállóság és a gyakorlat, mint az egyetemi tanulás.
2022. júl. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!