Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van olyan programozó tanfolyam...

Van olyan programozó tanfolyam amit nappali gimnázium mellett lehet csinálni és segít utána elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Láttam a neten olyan gyorstalpalókat mint a Codecool és a Greenfox, amik teljesen akreditáltak és valódi végzettségnek számítanak az álláskereséskor, viszont ezeket csak érettségi után lehet elkezdeni. Van olyan, amit lehet gimnázium mellett csinálni és komolyan is veszik? Lehet magyar vagy külföldi

2022. szept. 19. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint nincs. Egyelőre az érettségire fókuszálj, de ha nagyon unatkozol ez alapján tudsz magadtól tanulni: [link] .
2022. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A codecool és greenfox nem “teljesen akkreditáltak”. Az akkreditált papír az az egyetemi diploma, amely a BSc-nél kezdődik (itt Magyarországon meg a felejtős BProfnál, de ezt hagyjuk).


Nem egészen világos, mire vágysz. Ugye egyetemre azért akarsz menni, nem érettségivel akarsz programozni? Én a helyedben inkább az emelt matek érettségire gyúrnék, hogy minél jobb helyezést érjek el a felvételin… egyetemnek pedig proginfót vagy matek szakot céloznék be…


De ha valami olyasmire vágysz, amit fel lehet tüntetni CV-ben:

- Coursera Specialization

- Udacity Nanodegree

- edX microdegree

- Oracle Java Certification

- Microsoft Certificationök - van belőlük vagy két tucat mindenféle témában


Ezek közül az Oracle és Microsoft a legértékesebbek (de a legnehezebbek is). A Udacity pénzkidobás, a Coursera meg edX meg az elmegy kategória, szerintem túl van hájpolva. De az edX-en fogsz találni olyan “minidiplomát”, amelyet érettségire való tanulás helyett végigtolhatsz és mégiscsak tanulsz valamit, például [link]


De én inkább megspórolnám a pénzt, és helyette ráállnék mondjuk frontend fejlesztésre, megtanulnék nagyon profin JavaScriptben fejleszteni, és React fejlesztővé képezném magam. És csinálnék több referencia-projektet, amikkel már tudnék munkát keresni. Ehhez a leginkább Maximilian Schwarzmüller kurzusait ajánlom a Udemy-n – várj pár napot, amíg lemegy az áruk €12-re, és utána ruházz be mondjuk egy react kurzusra. Ugyanezt amúgy full ingyen is megtanulhatod youtube-ról, böngészd a FreeCodeCamp csatornát.

2022. szept. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkreditált felnőttképző intézmény csak érettségivel vehet fel engedélyeztetett képzésre, ez állami előírás, nem az iskolák találják ki.
2022. szept. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem Oracle Certificate (ezt elismerték nekem külföldön :)), ezt tudom jó szívvel javasolni, de erre komolyan kell készülni.


Tanulni ingyenes anyagokból is lehet otthonról, ajánlom ezt a csatornát is: https://www.youtube.com/playlist?list=PL1WwhU4dv6tG8C8aGca5I..

2022. szept. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!