Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Lehet OKJ vizsgát tenni...

Lehet OKJ vizsgát tenni képzés nélkül?

Figyelt kérdés
Tegyük megtanulok, megtanítanak valamit hivatalos OKJ képzésen kívül, tehát amit tudni kell azt tudom, de OKJ vizsgám nincs. Ekkor lehet valahogy vizsgát tenni a megelőző hivatalos képzés nélkül?

2022. dec. 10. 09:59
 1/4 anonim válasza:
Nem.
2022. dec. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az OKJ már "megszűnt"

A képzőtől tanúsítványt kell kapnod hogy vizsgázni mehess valamelyik állami vizsgaközpontba. Így tehát nem tudsz így menni. A képző már nem vesz részt a bizonyítványt adó vizsgán,így még "átrugdosni" sem tudnak..


Régen lehetett ilyet még 2 éve is,volt olyan aki megsem jelent a képzésen (eladói) de mégis okj-t bizonyítványt kapott mert csak a záróvizsgára jött el. Ma már ilyen nem lehet,mert eléggé megszigorították a rendszert ezek a kis kapuk miatt.


Igazából én azt gondolom hogy valamennyire reális hogy szigorítottak,de az is tény hogy több esetben is nem az a szakember aki a papírját lobogtatja,hanem az aki tudja is gyakorlatban alkalmazni a tudását és már van tapasztalata. Ha munkáltató lennék én nem csak bizonyítvány szerint mérlegelnék. Ma sajnos már ez van (de még ez is kevés)...


Melyik szakma érdekelne?

2022. dec. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy ingyenes programozó képzésen vagyok, hamarosan vizsgák lesznek, nem tudom hogy sikerülnek. Munka mellett nem volt elég időm tanulni, bánom, hogy a tanfolyam elején nem mondtam fel, jövő évtől úgyis munkanélküli leszek.


A tanfolyam anyagát jövőre át tudom ismételni, lesz időm jól megtanulni. A programozás esetén talán jobban a tudás számít, nem a papír. Githubon, hackerranken és hasonló oldalakon lehet mit lobogtatni. De ha állásinterjúkon mégis hátránynak tűnik a hivatalos képesítés hiánya, akkor befizetek egy újabb tanfolyamra ami képesítést is ad.

2022. dec. 11. 15:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok vállalkozót ezzel szopattak be anno, nincs eladói végzettsége, akkor muszáj felvennie valakit, ha csődbe megy így járt.
2022. dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!