Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » ECDL vizsga 2023-ban. De minek?

ECDL vizsga 2023-ban. De minek?

Figyelt kérdés

2022 májusában emelt érettségiztem ötösre Informatikából, és most jutott eszembe hogy kiválthatnám az ECDL bizonyítványt.

Ahogy utánaolvastam, a regisztrációs díj 9000Ft, és ha keményfedeles bizonyítványt szeretnék (már pedig miért ne akarnék(?)) mellé akkor az plusz 4500Ft-ot emészt fel.

Van értelme 13500Ft-ot kiadni egy ECDL bizonyítványért? Valamivel is bentebb leszek vele valahol?

Van még ennek az alapszintű MS Word és Excel tudást igazoló dokumentumnak létjogosultsága a mai világban amikor már a Microsoft Office a "szádba adja a megoldást" mindenre?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2022. dec. 30. 21:47
A kérdező szavazást indított:
Igen van értelme, megéri az árát, vannak munkahelyek amik előnyként értelmezik!
Igen van értelme, vannak iskolák amik előnyként értelmezik!
Semmi értelme sincsen, fölösleges pénzkidobás
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi
2022. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok értelme lenne.
2022. dec. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha valahova kérik (szerintem sem fogják), akkor becsengeted a pénzt és megcsinálod. Addig minek?
2022. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%
Nyelvvizsgát sem nézik sehol. Ez mind tök felesleges. Használni tudd azt kész.
2022. dec. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

#4 Azért ez így nem igaz. Persze, sok munkahelyen elsősorban a nyelvtudás számít, de vannak helyek, ahol nézik a nyelvvizsgát. Ráadásul egyes diplomáknak is a feltétele lehet, szóval közel sem felesleges.

Az ECDL viszont az. Gimiben még nekünk is mondták az elején, hogy majd ha lesz lehetőségünk, csináljuk meg. Aztán szépen mindenki elfelejtette, és azóta sem hallottam senkitől, hogy bárhol kérték volna. A most fiatal generációknál szinte alap, hogy ezeket a dolgokat meg tudják csinálni, ha pedig mégsem, akkor egy nap alatt bőven meg lehet nekik tanítani bármi ilyesmit. Ha infós területre mész (az emelt infóból gondolom), akkor szerintem ott úgyis magától értetődő lesz, hogy tudsz ilyeneket.

2022. dec. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!