Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tapasztalat a RapidMatek...

Tapasztalat a RapidMatek Intenzív 2 napos Érettségi Felkészítőjével? Ha igen, milyen tapasztalatotok volt? Kíváncsi lennék, mit csinálnak ott 2x9 óra alatt? Elvileg nagyon nagy tudást át tudnak ott adni, ami az érettségihez kell.

Figyelt kérdés

Nekem 5 lenne a cél matekból, méghozzá 80-90%.

Általában az érettségik, amiket megoldok átlagban kb. 75% körül sikerülnek.

Szerintetek ez tudna segíteni, hogy + 10-20%-ot javitani tudjak, és akár 90%-os érettségit irjak?



2023. márc. 20. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem csak a marketing nagy...


[link]


"Fiatalosság

Nem idős matektanárok fognak krétával körmölni a táblára, azt az érzést keltve, hogy ezt ti sosem fogjátok megérteni."


Azért ez egy elég durva általánosítás...

2023. márc. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
2 nap alatt nem lehet 10-20%-ot javítani. Korábbi évek vizsgáit végigcsinálod, mintha vizsgáznál (se google, se más segítség), aztán a megoldókulcs alapján a legszigorúbban pontozol: a rendes érettségi ekörül lehet vagy rosszabb lesz, mert ott pluszban izgulsz, kényelmetlen az ünneplő, a szék, éhes/szomjas lehetsz, stb. Bár kicsit elkéstél, ha ennek most akarsz nekiállni.
2023. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Emelt vagy középszint?

Ha van egy stabil alapod és már csak finomítani akarsz a tudásodon, esetleg eddig tanár nélkül, önállóan készültél, akkor szerintem hasznos lehet egy ilyen intenzív felkészítő. (Matekkal nincs tapasztalatom, de kémiából járok hasonlóra és nekem nagyon sokat segít.) Ezeken felhívják a figyelmedet olyan buktatókra, gyakori hibákra, ahol akár 5-10 pontok is elmehetnek ha nem figyelsz. Azért 20%-ot nem hiszem, hogy hozzá fog adni, ahhoz azért ez kevés idő, de egy 5-10%-ot simán. (Persze, ha esetleg pont olyan témát néznek át részletesebben, ami neked nehezen megy és ennek köszönhetően megérted, akkor nem kizárt, hogy sokat dob majd az összszázalékon.)

Egyébként szerintem is az a leghatékonyabb ebben a fázisban, ha korábbi érettségiket gyakorolsz, lehetőleg minél többet, időre.

2023. márc. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


Nagyjából ugyanezt tudnám most is leírni.

Első válaszoló által idézett részt pedig nem is figyeltem, remek marketing leszarozni amblokk az idősebb tanárokat :D

2023. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tamashege válasza:
40%

Sziasztok,

Hege vagyok. Én tartom az említett kurzust Zolával. Mivel többen anonim módon szóltak hozzá, így nem tudok nevesíteni, de szeretnék reagálni rájuk.


Szerencsére lehet 10-20, de akár több százalékot is javítani. Ezt a korábbi diákjaink jól példázzák (kb 3000). Sajnos sok iskolában nem feltétlenül az érettségi az elsődleges fókusz. Főleg nem a középszint, amire inkább érettségizni kell tudni, mint magát a matekot a jó eredményért. Senkinek nem ígérem még csak azt sem, hogy jobb lesz matekból, de hogy jobb érettségit fog írni, azt tudjuk garantálni. Nem hiába vállalunk pénzvisszafizetési garanciát akár csak arra is, ha nem tetszik a képzés.


Az idős matektanárok inkább csak egy jelző, amit nem mi találtunk ki, hanem a diákjainktól kaptuk visszajelzésként, hogy miben volt más a mi oktatásunk az iskolához képest. Őszintén sajnálom, ha ezt valaki sértésnek vette. Természetesen minden tiszteletem a pedagógusoké, akik ezt a hivatást választották, és még becsülettel is végzik. Sohasem bátorkodnék arra, hogy bárkit is leszarozzak! Nem is tettünk ilyet sohasem!

Azt viszont előnyünkre kell kiemelnem, hogy mivel életkorban közelebb álluk diákjainkhoz, valószínűleg könnyebben megértjük a problémáikat, és másfajta hangulatot tudunk teremteni egy ilyen oktatáson, mint a suliban megszokták.


Ha bármi további kérdésed lenne, tedd fel bátran bármelyik elérhetőségünkon! :)

2023. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Szia! Én töri felkészítőn voltam náluk, nekem nagyon nagyon hasznos volt. Itt nem az a lényeg hogy minden tudást 2 nap alatt a fejedbe nyomjanak, hanem kifejezetten az érettségi típusfeladataira készítenek fel:)
2023. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

#5


Akkor kedves Tamás!

Legyetek oly szívesek hogy a: "Nem idős matektanárok fognak krétával körmölni a táblára, azt az érzést keltve, hogy ezt ti sosem fogjátok megérteni." szöveget eltávolítjátok az oldalatokról. Eléggé negatív PR hogy az idősebb tanárokat leszarozzátok, és burkoltan dilettánsnak minősítitek. Elég durva általánosítás és ezt te is beláttad.


". Sohasem bátorkodnék arra, hogy bárkit is leszarozzak! Nem is tettünk ilyet sohasem!"


-Akkor a fent bemásolt szöveg miről is szól, kedves Tamás?

Szerintem nem kellene (főleg a jelenlegi helyzetben) ilyen negatívan minősíteni a kollégákat és ezzel a feszültséget kelteni.

Nem úgy kell eladni magatokat hogy közben másokról negatívan nyilatkoztok és általánosítottok.


(Egy volt tanár szakos hallgató vagyok akinek idős pedagógusai voltak).

2023. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!