Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen tantárgyakból érdemes...

Milyen tantárgyakból érdemes emelt szintű érettségit tenni ha még nem döntöttem el hogy hova felvételizek, és olyant tennék le ami bárhova jó lesz?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 10. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik. Nincs olyan érettségi, amit minden szakon elfogadnak. Azt mindenképp el kell először döntened, hogy nagyjából milyen irány érdekel. Aztán ha legalább annyira leszűkítetted a kört, hogy milyen képzési terület (agrár, bölcsész, egészségügyi stb..) jöhet szóba, akkor már lehet kalkulálni.

Max az emelt nyelvi érettségit tudnám mondani, amit így vaktában érdemes lehet elvégezni, de azt se azért mert bárhova jó, hanem azért, mert ha elérsz rajta legalább 60%-ot, akkor kapsz érte egy B2-es nyelvvizsgát, ami ugye plusz pontot ér.

2023. ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Magasabb szinten még plusz pontot ér vagy csak a 60% ot kell átlépni és a maradék időt érdemes másra fordítani?
2023. ápr. 11. 02:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Plusz pontok tekintetében elég a 60%-ot teljesíteni, mert ha az megvan, akkor megkapod érte a B2-es nyelvvizgát, ami fix pontot ér, százaléktól függetlenül. Viszont ha arra a szakra, amit megjelölsz követelmény a nyelvi érettségi (tehát abból számolják az érettségi pontjaid felét), akkor erősen számít a százalék is, hiszen annak megfelő pontszámot fogsz kapni a felvételin. Egyébként ebben az esetben a nyelvi emeltért járó plusz pontok számítása is másként van, de ez jövőre egyetemenként és szakonkét nagyon változó lesz, tehát konkrét szak és egyetem nélkül nem érdemes ezt kifejteni (és nem is lehet).

Szerintem tanulmányozd a felvit, mert látszik, hogy az alapokkal se vagy tisztában, ami természetesen nem baj, de én is csak ugyanazt tudnám leírni, amit ott elolvashatsz. Aztán ha elolvastad a főbb cikkeket és még mindig nem értesz valamit, akkor persze kérdezz nyugodtan.

Kezdésnek pl itt van a pontszámítási rendszer:

[link]

2023. ápr. 11. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!