Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pszichológiát szeretnék...

Pszichológiát szeretnék tanulni egyetemen, mit vegyek fel faktra/miből érettségizzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tizedikes vagyok jelenleg, faktválasztás előtt. Gimnázium után pszichológiát szeretnék tanulni, de nem vagyok biztos benne, hogy hogyan kéne kialakítanom az érettségim.


Az biztos, hogy irodalomból és angolból emelt érettségit fogok tenni, mivel irodalom-angol szakra járok jelenleg, viszont a felvi.hu kicsit elbizonytalanított.


Ott ugye fel vannak sorolva a tárgyak, amelyekből lehet választani majd a pontszámításra. Ez azt is jelenti, hogy ezekből kötelező érettségiznem - tehát biológiából is -, vagy csak ezek vannak ott, de ötödik tárgynak nem muszáj a biológiát választanom?


Tudom, tudom, jobban járnék, ha leérettségiznék bioszból, mert kell majd, de ettől most kérlek titeket, tekintsünk el. Köszönöm a segítséget előre is!



2023. ápr. 26. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Én a biológiát javaslom, mert az sok más szaknál hasznos lehet ha változna az érdeklődésed.
2023. ápr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Jövő évtől nem lesz egységes a követelmény, attól függ melyik egyetemre akarsz menni. Szegedi pszichológiára például kötelező lesz az emelt biológia, az ELTE-n viszont jó az irodalom-angol párosítás.

Most már sajnos nem elég csak azt eldöntened 14 évesen, hogy pszichológiára akarsz jelentkezni, kell a konkrét egyetem is ahhoz, hogy tervezni tudj.

2023. ápr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az ELTE, illetve a PTE, esetleg a DE a terv:) Köszönöm!
2023. ápr. 26. 16:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom helyre elfogadják az irodalom-angol párosítást, szóval teljesen jó ha ezekből emeltezel. Az érettségikkel az a cél, hogy felvegyenek a kinézett szakra, ezért abból csinálj emeltet, amivel szerinted a legtöbb pontot tudod elérni.

Viszont ettől függetlenül én is javaslom, hogyha van rá lehetőséged, akkor a bioszt is vedd fel pluszba faktnak, mert az egyetemen sokat fog segíteni, hogy nem teljesen nulláról indulsz. Nem kell belőle érettségizned, elég ha az órákra készülsz.

(A testvérem pl úgy ment egy magas ponthatárú, erősen matekos szakra, hogy informatikából emeltezett, matekból csak középszintű érettségit írt, de 4 évig emelt szinten tanulta a matekot, így az egyetemen nincs gondja a matekkal sem. Sokkal biztosabb volt a bejutása egy 80% fölötti emelt informatikával és egy 95% körüli közép matekkal, mintha matelból is emeltezett volna és azon csak 75%-ot ért volna el.)

2023. ápr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!