Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Lehetséges az, hogy valamilyen...

Lehetséges az, hogy valamilyen okj-s szakmából nem járok tanfolyamra, csak vizsgára jelentkezek be?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb OKJ képzésnek gyakorlati része is van, ott mindenképpen számít a jelenlét. Plusz, vannak évközi dolgozatok meg feleletek is, ha nappalira mész. Szóval, nem lehetséges. (Már ha egy komoly képzést szeretnél. Másfajtát meg minek.)
2010. dec. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Lehet felmentést kérni a tanfolyam bizonyos moduljairól, ha abban valamilyen előképzettséged van igazoltan (valamilyen vizsga előző tanfolyamokról, iskolából). De vizsgáznod ilyenkor is kell, csak azokra az órákra, gyakorlatokra nem kell bejárnod.
2010. dec. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen. Én ilyesmire gondoltam, mert következő félévben az egyetemen felveszek grafológia I. aztán grafológia II. kurzust, de úgy tudom, hogy utána, ha azt elvégzem nem lesz róla semmi papírom és ezért kérdetem, hogy lehetséges e, hogy külön nem járok tanfolyamra, csak vizsgázok belőle.
2010. dec. 7. 08:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ez azért így egészen más. Ha az egyetemen levizsgázol akkor lesz róla papírod, az indexeddel tudod bizonyítani a teljesített tárgyat. Az index bemutatását szokták kérni tárgybeszámításkor.
2010. dec. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nálam úgy van az OKJ-n, hogyha kitudom váltani a tantárgyat, akkor nem kell bejárnom és megajánlanak egy jegyet, ami a tanártól függ.

Ha előbb elvégzed az egyetemen az általad említett kurzust, akkor az ottani "tanulmányi osztályon" kérsz egy nyomtatványt, mint tantárgy felmentési kérelem és indoknak azt írod, hogy teljesítetted korábban az azzal kapcsolatos tárgyat. Lefénymásolod és 1-2 héten belül elfogadják.

Persze addig azért ajánlatos bejárnod. Utána pedig már vizsgáznod sem kell belőle.

2010. dec. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!