Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » OKJ-s tanfolyammal kapcsolatba...

OKJ-s tanfolyammal kapcsolatban hol lehet panaszt tenni, ha átvernek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiskodom, hogy vernek át?
2011. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak nem jedi tanfolyamra vagy hasonlóra mentél? Vicc nélkül ilyenek is vannak. :D
2011. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előző két válaszolón jót nevettem :D


De tényleg vannak átverések... Pl. ahova én járok okj-re olyat mondtak h +39 pontot ad a felvételi pontokba ha elvégzem... (aztán most a legvégére kiderült h "jaaaj mi ilyet nem mondtunk... azt mondtuk, hogyha egy bizonyos nevese egyetemnek az olyan egy bizonyos noname szakán tanulsz tovább, ami csak levelezőn indul és csak költségtérítéses, na oda kapsz 29 KREDITPONTOT")

Aztán... Félévente 10.000 Ft. tandíjat kell befizetni, azon az alapon, hogy abból lesz a vizsgadíj... Nem egy nagy összeg a mai viszonylatban... DE! hogyhogy kell fizetnem, ha államilag támogatott OKJ?

És most vizsga elött még kiküldtek, hogy mindenki fizessen 15.000 Ft-ot vizsgadíjra... (Persze ezt is megkérdeztük hogy is van, azt mondták hogy ez amolyan támogatás az iskolának...)


Szóval mennek máshol is az érdekességek...

Szerintem az Oktatási Hivatalban érdeklődhetsz, vagy tegyél feljelentést!

2011. máj. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha bizonyítani is tudod az átverés tényét akkor pl.a FAT-nál (Felnőttképzési Akkreditáló Testület) Ők elvehetik az intézményakkreditációt is ami nagyon ciki, mert azonnali hatállyal be kell szüntetni minden tanfolyamot a suliban. ÚGyhogy ha van papír alapú bizonyítékod ezt előbb közöld a suliban, gyorsan fognak találni neked jó megoldást.

Ha viszont mondtak valamit ami nem úgy van, de ez nincs írásba adva akkor buktad, nem tudod bizonyítani.

Utolsónak csak mondom, hogy elvileg a felnőttképzési szerződésen rajta kell lenni a tanfolyam díjának és a vizsgaköltségnek is vagy annak, hogy tartalmazza -e a tanfolyam díja a vizsgaköltséget és hogy mindezt ki fizeti.

2011. máj. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, leírom akkor hogy mi történt:


2010. szeptemberben beiratkoztam egy !! 6 hetes !! képzésre, amit ugyebár vizsga kellene, hogy kövessen,

a pénzt részletekben lehetett fizetni, az anyagot cd-n is megkaptuk, lévén hogy aki nem tud bejárni otthon is felkészülhet én ezt választottam,

de a tanfolyam díjat be kellett fizetni, be is járhattam volna, ha tudok,

most 2011. május van tehát !! 9 hónap !! telt el, vizsgaidőpontokat mindig tologatta halogatta mindenféle kitalált ürüggyel, mivel nekem kellene a papír egy ideig hittem neki, de mostmár elég volt,

a vizsgadíjat esetleg hajlandó visszaadni, de ugyebár ez a minimálisabb összeg,

a tanfolyam árát pedig lenyelné, de nem tudok vizsgázni mire fel hagyjam nála a többi pénzt, abban sem vagyok biztos hogy volt tanfolyam egyáltalán!


ennek fényében mit tudok tanácsolni?


elsősorban törvényes tanácsokat várnék,

a " B tervem " az nem az :)

sajnos sok esetben csak ez a megoldás különben lesheti az ember, hogy visszakapja a pénzét.

2011. máj. 11. 10:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Van felnőttképzési szerződésed vagy aláírtál ilyet a suliban? Ha nem az eleve gáz mehet a feljelentés. Ha van a befizetésről valamid amin rajta van az oktató intézmény neve akkor ezzel tudod bizonyítani, hogy jelentkeztél valamire amiről ők nem adtak papírt. Arra vigyázz, hogy ha a szerződést náluk aláírtad nincs bizonyítékod azt is mondhatják, hogy a saját példányodat elhagytad.

Ha van szerződésed azon rajta kell lenni a tanfolyam tervezett kezdetének és befejezésének is. Ha nincs rajta mehetsz reklamálni a FAT-hoz, ha rajta van de mégse fejeződött be akkorra az megint gáz, tehát feljelentheted őket.

Idézetek a felnőttképzési törvényből:

(6) A felnőttképzési intézmény jogszabálysértő tevékenysége súlyosabban minősül, ha az intézmény:


a) nem köti meg a 20. § (2) bekezdésében meghatározott tartalmú felnőttképzési szerződést,

b) nem rendelkezik a 16. § (2) bekezdésében meghatározott tartalmú képzési programmal,

c) a felnőttképzési tevékenységét nem a képzési programnak megfelelően folytatja, attól a képzésben részt vevő hozzájárulása nélkül jelentősen eltér,


20. § (1) A felnőttképzést folytató intézmény és a képzésben részt vevő felnőtt felnőttképzési szerződést köt.

(2) A felnőttképzési szerződésnek tartalmaznia kell:

a) a képzésre vonatkozóan a 9. § (1) bekezdésének f)-i) pontjában meghatározott tartalmú adatokat, továbbá OKJ-s képzés esetén ennek azonosító számát, általános, valamint nem OKJ-ban szereplő képesítés megszerzésére irányuló szakmai célú képzés esetén az elsajátítható ismereteket, kompetenciákat,

b) a résztvevőnek a képzés során nyújtott teljesítménye ellenőrzésének, értékelésének módját, a vizsgára történő bocsátás feltételeit,

c) az elméleti tanórákról, a gyakorlati foglalkozásokról, illetve a konzultációkról való megengedett hiányzás mértékét, és ennek túllépése esetén a képzésben résztvevőt érintő következményeket,

d) a képzés helyét, időtartamát, ütemezését, figyelembe véve az előzetesen megszerzett tudás beszámítását,



Van tovább is, itt az egész. [link]


Amire jelen esetben hivatkoztam az a 20. § d pontja ami világosan kifejti, hogy a szerződésednek tartalmaznia kell a képzés ütemezését amibe pedig beletartozik a vizsga időpontja is.

2011. máj. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm,


van szerződésem és minden befizetésről kaptam számlát, a szerződés tartalmaz mindent, amit az általad idézett pont kér, de a szerződében nincs beleírva konkrét dátum csak így:


" 2010... - 2010.... vizsga tervezett időpontja: 2010... "


de az belevan írva, hogy

" képzés teljes időtartama: 6 hét, majd vizsga "


és a szerződésen szereplő dátum: 2010. 09. 17.


feltétel a szakdolgozat, ezt beadtam.


érdemes panaszt tennem én úgy gondolom?!

2011. máj. 11. 15:09
 8/8 anonim válasza:

A munka ügyi központon keresztül zajlik az egész , ott lehet panaszkodni , de annyit ér mint halottnak a csók :D

Nincs 2 hete hogy én is átverve éreztem magam ..... Ilyen az élet , ők erősebbek .

2011. máj. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!