Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az Rendőrtiszti Főiskolán...

Az Rendőrtiszti Főiskolán vagy a rendőrtiszti szakközépiskolában milyen szakra kell ahhoz jelentkezni, hogy az iskola elvégzése után olyan rendőr lehessek aki azzal foglalkozik, hogy kimegy a bejelentésekhez, ha valami gond van?

Figyelt kérdés
Nem tudom így érthető-e mire gondolok..
2011. aug. 13. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Szakközepet kell elvégezni ahhoz, hogy tiszthelyettesként dolgozz mint járőr. Tehát ha "utcán" szeretnél dolgozni akkor szakközépiskola.
2011. aug. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és a szakközépiskola nem tiszti. Tiszti csak egy van az országban méghozzá Budapesten. De amit te keresel az rendészeti szakközépiskola. Ez az országban négy helyen van, Miskolcon, Szegeden, Adyligeten és Körmenden.
2011. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha az "utcán"-t úgy érted, hogy pl volt tegnap egy veszekedés a házban és kihívták a rendőröket. Ilyenekre gondoltam. (Tehát akkor ehhez elegendő a rendészeti szakközép, nem kell RTF?!).
2011. aug. 13. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen az ilyen esetekben a járőrök járnak el amely szakképzettséget a szakközépiskolákban szerezhetsz meg.

Nem tudom hány éves vagy, de ezekbe a szakközepekbe a jelentkezéshez elvárás az érettségi tehát ha még általánosba jársz akkor először az érettségire menj rá.

2011. aug. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget. Már túl vagyok az érettségin, fősulis vagyok még 2 évig.

Az lenne még a kérdésem, hogy a rendészeti az elvileg ha jól tudom OKJ. Nekem már van egy OKJ-m, tehát elvileg nekem ezért már fizetnem kéne. Ha így van, akkor ez kb. mennyibe kerül?

Illetve milyen az elhelyezkedési lehetőség? Főleg az a kérdésem, hogy a lakhelyhez közeli?

2011. aug. 13. 20:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy nem kell fizetni attól hogy van OKJ-d mert az nem jelent sem előnyt sem hátrány a jelentkezésnél. Felvételre az kerül aki alkalmas minősítést szerez fizikai, orvosi, pszichológiai és műveltségi felmérésen és eléri a felvételi ponthatárt. Ezt nem az érettségi eredményekből számítják ki hanem a fizikai és műveltségi felmérésen szerzett pontjaidból. A plusz pontok számítása is más mint pl egy főiskola esetében. Tehát plusz pont jár pl jogsiért, Ecdl bizonyítványért nyelvvizsgáért vagy éppen ha valamit szervezett keretek között sportolsz..

Ha elvégzed a szakközepet és felszerelsz biztos állást fogsz kapni. De nem te döntöd el hogy hova helyeznek majd ki. Ez általában a frissen végzett tiszthelyettesek esetében a Készenléti Rendőrség szokott lenni Budapesten. Itt szolgálsz két évet és ezután kérvényezheted a felettesedtől hogy helyezzen át ahova te szeretnéd. Ez akkor sikerül ha épp helyhiány van annál a kapitányságnál ahova kérvényezted az áthelyezésedet.

2011. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!