Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A PSZÁF vizsgát kell letennem...

A PSZÁF vizsgát kell letennem ahhoz, hogy egy pénzügyi tanácsadó cégnél dolgozhassak, de mik a részletek?

Figyelt kérdés

Szóval a cég bejelentette, hogy ahhoz, hogy alkalmazhassanak pénzügyi elemzőként, PSZÁF vizsgát kell tennem. 2 napos tanfolyam és utána vizsga.


De ez a jogszabály mióta van és mikor lehet vizsgát tenni, ill. mikor lehet tanfolyamra menni? Mennyi ideig érvényes a vizsga?



2012. júl. 20. 22:20
 1/1 anonim válasza:

Ezt el kellett volna mondaniuk neked... kérdezd meg a vezetőidet! De egyébként fel kell adni egy jelentkezési lapot, megjelölni rajta, hogy melyik tanfolyamot és vizsgát akarod, aztán meg majd küldenek emailt, hogy mit kell csinálni és hova, mikor kell menni. Oda kb. 25000 Ft-ot kell vinni, ami tandíj és vizsgadíj, elsőre valószínűleg úgyis meg fogsz bunki, tehát a vizsgára jó ha felkészülsz, hogy még aznap be kell fizetned a 15000 Ft-os pótvizsga díját. Kell vinni magaddal még egy érettségi bizonyítványt, és annak a hitelesítését, amit a lakhelyeden lávő önkormányzat kb 5000 Ft-ért állít ki, vagy ott helyben az oktatás előtt kb 1500 Ft-ért hitelesítik. Aztán persze a szokásos személyi, lakcímkártya, stb. 3 napos a képzés egyébként, és rá úgy 2-3 hétre van a vizsga, amire nagyon tanulj, átlag a 20%-a szokott elsőre átmenni, és nagyon idegesítő, mikor már rég dolgoznál, csinálod ezerrel az elemzéseket, és azon tűnődsz, lesz-e ebből valaha pénz. De nehogy feladd, ezt a kockázatot vállalni kell, hogy cserébe legyen egy olyan fizetésed, amiről mások álmodni sem mernek.

Amúgy nem tudom mióta van ez a jogszabály, de szerintem elég régóta, valszeg azóta, amióta a PSZÁF létezik, hiszen ez a dolguk, és igazuk van, hogy ezt megkövetelik, gondolj bele, mekkora szégyen lenne, ha úgy adnánk tanácsokat más embereknek, hogy közben mi se értünk hozzá. A PSZÁF igazolványod örökké tart, kivéve ha hülyeséget csinálsz, nem verheted át az ügyfeleidet, meg persze alapvető törvénysértéseket nem követhetsz el, de ezt úgyis meg fogják tanítani majd a képzésen.

Aztán pár nappal később emailben átküldik neked a teljes anyagot, tehát még jegyzetelned se kell, elég ha csak figyelsz a tanárra.

Tippelek: OVB-s leszel :) Én az vagyok, fogadj meg egy tanácsot: soha de soha nem szabad fontosabbnak tartanod a jutalékodat, mint az ő érdeküket! Lehet hogy egyszer kötsz egy jó kis üzletet, de örökké elveszíted azt az ügyfeledet, akit egyszer átvertél, és abban meg mi a haszon? Ez egy életre szól, aki most nem akar tőled semmit, az majd akar 5 év múlva, vagy 50 év múlva, de soha ne erőltess rájuk semmit, ne azonosulj az ügynökökkel és a bankokkal, ne más kárán akarj meggazdagodni.

Egyébként meg gratulálok a munkádhoz, sok sikert kívánok, szorítok neked, hogy elsőre át tudj menni a vizsgán! Rengeteget tanulj rá! (Én holnap pótvizsgázok...)

2012. júl. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!