Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha Magyarországon szeretném...

Ha Magyarországon szeretném megcsinálni a fegyvertartási- és vadászengedélyt, ahhoz magyar állampolgárnak kell lennem?

Figyelt kérdés

Gödöllőn tanulok a Szent István Egyetemen, és elvileg jövőre lesznek olyan tárgyak, amelyek során ezeket meg fogom (kell?) szerezni. És én Szlovákiából vagyok, ezért az állampolgárságom ugyebár szlovák. Ez gondot fog okozni?


Azért nem csinálom meg ott, mert sajnos nem tudok jól szlovákul(magyar területről vagyok, az iskolát meg ne számítsátok, mert nem idegen nyelvként tanították, úgyhogy kevés ragadt rám).



2013. ápr. 29. 12:28
 1/2 anonim válasza:

Az egyetemeden szerintem nincs olyan tantárgy ahol fegyvertartási engedély kell. A felnőttképzésben van "Biztonságos fegyverkezelési és alapfokú lőoktató képzés". Egyébként miért nem kérdezed meg az egyetemen, hogy mire van szükséged a kötelező és választott tárgyaidhoz?

A fegyvertartáshoz egyébként sok feltételnek kell teljesülnie. A személyi feltételeken kívül az sem mind1, h milyen fegyverről van szó, pl. sörétes, golyós, maroklőfegyver, gumilövedékes maroklőfegyver, légfegyver 7,5 joule feletti, lőfegyver 7,5 joule vagy az alatti, illetve gáz- és riasztófegyver, később a fegyver azonosítója is szerepel az engedélyben - nyilvántartásba veszik, adott fegyverre szól.

Az engedély amúgy is adott időre szól, a lejárat után és új fegyver vásárlásakor meg kell újítani.

Szóval ez nem úgy megy, hogy csak úgy megszerzed az engedélyt.

2013. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. máj. 1. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!