Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Én jövőre a Fazekas Mihály...

Toth.peter kérdése:

Én jövőre a Fazekas Mihály Gimnáziumba fogok felvételizni. Hetedik osztályos vagyok. Akkor most nekem melyik osztályba kérne járnom (lent)?

Figyelt kérdés

Most idézek: "Ha gyermeke most nyolcadikos, és négyosztályos gimnáziumot keres a számára, akkor jó helyen jár! (A Felvételi tájékoztató is megtalálható /lesz/ Honlapunkon.)

Társadalomtudományi tagozatos (9.a) és természettudományi tagozatos (9.b) osztályunkba várjuk a jó tanuló, eredményét külső segítség (magántanár) nélkül elérő, iskolába járni és tanulni szerető, a magyar, a történelem, a matematika és az idegen nyelvek (a 9.a-ba), illetve a matematika, fizika, kémia, biológia (a 9.b-be) iránt kiemelkedően érdeklődő, e tárgyakra épülő továbbtanulási tervekkel bíró gyerekeket. Természetesen fontosnak tartjuk, hogy ne szakbarbárokat, hanem a világra nyitott, érdeklődő, széleskörű műveltségre törekvő, e célok elérésére kellő önbizalommal rendelkező, toleráns fiatalokat engedjünk útjukra a gimnáziumi évek után. (A két osztályba maximum 34 - 34 tanulót veszünk föl.)

Ha a gyermeke matematika iránti érdeklődése kiemelkedő, szívesen foglalkozik problémamegoldással a kötelező feladatokon túl is, ha esetleg már versenyeredményei is vannak, átvételét kérheti a gimnáziumunk hatosztályos matematika tagozatos kilencedik évfolyamára - a még üres, ill. megüresedő helyekre-, a 9.c osztályba).

Ha az általános iskolában gyermeke jó tanuló, minden iránt érdeklődő, akkor kérheti átvételét a 9.d osztály, még üres, ill. megüresedő helyeire." Jogra készülök, ügyész szeretnék lenni. Az Iskola weblapja: [link] Segítetek? Én ezen az oldalon NEM találok erről kapcsolatos információt.



2014. máj. 9. 23:07
 1/3 A kérdező kommentje:

Viszonylag jó tanuló vagyok, majdnem mindenből négyes, ötös.

Vannak rossz időszakaim (ez stabil, nem változó), ami a nyári szünetet követő 1-2 hónap. Akkor instabil vagyok, de az év többi részében négyes-ötös (kivéve Fizikából, ahhoz nem értek) tanuló vagyok.

2014. máj. 9. 23:12
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha jogra akarsz menni akkor a társadalomtudományos osztályba érdemes menned.
2014. máj. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Thank you so much
2014. máj. 10. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!