Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » OKJ képzésre való jelentkezés...

OKJ képzésre való jelentkezés (korhatár, képzések, stb. )?

Figyelt kérdés

Több problémám is lenne, esetleg valaki tudna válaszolni rájuk?

1, 21. életévemet betöltöttem idén, így elméletileg nem vagyok jogosult az ingyenes, nappali tagozatos OKJ-s képzésekre, ez igaz, ugye?

2, Másutt viszont azt olvastam, hogy az első szakma mindenkinek ingyen van. Gimnáziumba jártam így ez lenne az első szakmám, ez mennyire igaz?

3,A tavalyi módosítgatások miatt vagyok teljesen elveszve. Eddig úgy volt, hogy aki 7 évesen kezdte el az iskolát, annak kitolódhat a korhatár egy évvel. Ez is vonatkozna rám, ezért érdekelne ez is, hogy ez most megszűnt vagy történt-e valami változás?


Egy félévet az egyetemen töltöttem, éppen ezért csúsztam ki a korhatárból. Bár ahogy olvastam nem csak én vagyok ilyen rossz helyzetben. Aki esetleg pontosan tudja a jogszabályt, felvilágosítana?



2014. júl. 2. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs még szakmád, akkor ingyenes. Csak annyi a különbség, hogy 21 éves korig (évveszteseknél 22) nappalin, fölötte csak estin vagy levelezőn mehetsz (de ugyanúgy ingyenesen).
2014. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oh, nagyon szépen köszönöm :)
2014. júl. 3. 20:37
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos ahogy megkérdeztem pár szakavatott embert kiderült, hogy az év veszteseknek már semmilyen "kedvezmény" nem jár. Azaz hiába év vesztes valaki, akkor sem lépheti túl a korhatárt.


Egyszóval a kérdéseimre megtaláltam a választ, viszont esti illetve felnőttképzésre bárki jelentkezhet, hogyha az az első szakmája.

2014. júl. 8. 16:08
 4/4 Dettina23 válasza:

Engem is érdekelne a képzés viszont 15 éves vagyok de bármilyen hihetetlen pontosan tudom mit szeretnek(mar 10 éves korom ota)

En részt vehetek egy okj s képzésen? Értelem szeruen 8 általánosom van még es egy középfokú nemet nyelvvizsgam

2016. júl. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!