Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Megéri azért megcsinálni az...

Megéri azért megcsinálni az infó érettségit, hogy ECDL vizsgát kaphassak?

Figyelt kérdés

Már leérettségiztem, de nem volt benne az infó. Szóval ha szeptemberben jelenkezek infó érettségire nem kell érte fizetnem. Középszinten szeretném, ugyanis azt olvastam 80% felett 5500Ft befizetése után kapok egy ECDL oklevelet(tanusítványt vagy nem tudom mi a pontos neve).

Mennyire van értelme megcsinálnom, ha gazdasági pályára készülök? Vaamennyire előnyt jelent?



2014. júl. 8. 00:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A páromnak megvan, de kb. sehol nem kérték, használta fel eddig. Az ECDL az olyan mint, az, hogy tudod kezelni az office-t, netet stb., kb. mindenki elhiszi Neked, hogy tudod ezeket.

De ha van rá pénzed, nem árt, eggyel több papír.

2014. júl. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Megy felhasználói szinten (Word, Excel,Access), csak abban nem voltam biztos mennyire néz ki jobban, ha önéletrajzban az szerepel hogy ECDL vizsgám van ahelyett, hogy simán odaírom, hogy értek hozzá.

Ahogy néztem bőven 10 ezer ft felett lenne a vizsga, ha nem érettségivel csinálom, ezért nem tudom, hogy olcsóbban megcsináljam-e.

Köszönöm a válaszod! :)

2014. júl. 8. 02:22
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Jobban mutat az cv-ben hogy van ECDL vizsgád, mint hogy csak leírod ez tény. De azért nem akkora hatalmas előny hidd el.

Viszont ha már leérettségiztél, már csak pénzért érettségizhetsz +1 tárgyból. Egy közép érettségi 150.000 Ft.

Ehhez kell hozzáadnod a regisztrációs díjat amibe az ECDL bizonyítvány kerül.

2014. júl. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
*Egy közép érettségi 15.000 Ft.> előbb elírtam egy nullával:)))))))
2014. júl. 8. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Eléggé sok helyen kérnek felhasználói szintű szsámítógépes ismereteket, ezt az ECDL lefedi. Az már más kérdés, hogy általában a Word-ön, Access-en és az Excel-en kívül mást nem nagyon szoktak használni, azért tényleg jól mutat, ha van egy ilyen papírod.
2014. júl. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokan beírják, hogy mihez értenek meg milyen papírjuk van, és a munkáltatók valószínűleg már sejtik, hogy egy ECDL-papír önmagában semmit sem mond a jelölt számítógépes ismereteiről. Bocs, de ez az igazság. Csak ezért semmi értelme, inkább írd le pontosabban, milyen szintű tapasztalataid vannak.
2014. júl. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Amennyiben valóban informatika érettségi is felvételi tantárgynak számít gazdasági szakon, akkor csináld meg, és legyen 5-ös, de egyébként csak ECDL miatt nem érdemes. De ha pl gazdaságinformatikusnak jelentkezel, akkor oda érdemes infó érettségi.
2014. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Megvan a pontom a szakhoz, szóval igazából nem fontos az érettségi, csak azt hittem, hogy így olcsóbb. Arró nem tudtam, hogy +1 tantárgy is fizetős, azt hittem csak a javítóért kell fizetni (mert pl. ha ugyanazt a tantárgyat másik szinten teszem ingyen van.) Így viszont kb. ugyanott vagyok, bőven 10 ezer felett lenne.

Azt hiszem akkor ezt most inkább kihagyom.

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. júl. 8. 12:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez tévedés, pont a javítóért nem kell elsőre fizetni, viszont a szintemelőért kell, ha már van érettségid, és minden másért is.
2014. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De ha pl. emeltet csináltam a középért nem kell fizetni?

Én 1 tantárggyal voltam úgy, hogy nagyon rossz lett az írásbeli akkor néztem még utána, kissé összakavarodtak azóta miért kell fizetni és miért nem. Végül is nem számít, mert ha meg is csinálom az ECDLt inkább csak az egyetem végén :)

2014. júl. 8. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!