Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a Focus Oktatóközponttal? (Bp, Frangepán u.3)

Figyelt kérdés
Korrektek? Milyen színvonalú a tanítás? Vizsgák milyenek? stb
2014. júl. 16. 10:45
1 2
 1/20 anonim válasza:
76%

Én teljes mértékben elégedett voltam az iskolával mind az oktatással mint a szakmabeli oktatókkal, segédanyagokat is kaptunk.. A csoportomat is imádtam! :)) Ami meg a vázsgáknál tetszett, hogy az okj-s vizsga előtti modulzárók ösztönöznek arra, hogy valóban felkészüljünk így nem ért minket meglepetés. Szóval kezemben a paprírom! :))


Ami pluszban tetszett, hogy külső gyakszi helyek vannak és nicns az hogy akkor valami nincs. Az elmélet meg a suliban van bent persze.

Nagyban segített, hogy kamatmentes részletre fizethettem a tandijat. Imádtam a segítőkész titkárnőt is! :)


Nekem pozitív a véleményem, de gondolom szakmafüggő.


[link]

2014. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
56%

Sziasztok!


Megerősítésve az előbbi válaszadó véleményét, megosztanám Veletek én is a tapasztalataimat. Szakács hallgató vagyok a Focus Oktatóközpont-nál. A tanfolyamot hobby céllal kezdtem el. Diplomásként, több nívós szakmai képzéssel, iskolai tapasztalattal a hátam mögött, mindig kritikus szemmel nézem, mit kapok a pénzemért.


Amit a Focusnál tapasztaltam:

Honlap: Informatív, felhasználóbarát

Ügyintézés: Gyors, segítőkész kiszolgálás, ügyfélszolgálat (minden megkeresésre reagálnak, telefonon elérhetőek, ha nem, visszahívnak, stb.)

Szervezés: Kifogástalan(!)

Épület, termek: Kultúrált, modern, jól felszerelt, tiszta

Szerződések: rendben, (hallgatóra nézve hátrányos, apró betűs kitételek nélkül) tanrend időben, külön kérés nélkül

Árak: normál piaci árak, kiváló ár-érték arány


A tanfolyamról:

Órák: nem volt egyetelen óraelmaradás sem(!), minden a tanrend szerint halad, az órák jó hangulatúak

Oktatók: kiváló szakmai tapasztalattal rendelkező, szimpatikus, felkészült, segítőkész (és lelkes(!))tanárok

Tananyagok: mindenben segítenek, rengeteg jól használható tananyagot adnak nekünk

Gyakorlati órák: ééélmééény!!! :D

Kötelező gyakorlat: jó helyeket ajánlanak, olyanokat, ahol tényleg lehetőséget kapunk szakmai gyakorlat szerzésére


Összességében:

Csak pozitív visszajelzést tudok adni, kifogástalan szolgáltatást kaptam/kapok tőlük folyamatosan, amióta előszőr felvettem velük a kapcsolatot! Mindenkinek csak ajánlani tudom Őket és ezt örömmel teszem, mert egy fiatal, lelkes Csapatot látok, akik minőségi oktatást szeretnének nyújtani, ami a mai, rendkívül felhígult oktatási piacon igazi kuriózum! :)


Üdv,

H

2015. febr. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%

Szia!


én a Focusnál végeztem tavaly,de nem tudom mennék e újra hozzájuk.a pénzügyeket tekintve korrektek,de az oktatás színvonalát lenne még hova fejleszteni.nekünk többszöri kérés ellenére sem küldték át azokat az anyagokat,amikből oktattak bennünket.ha e mailt írtunk kérdésekkel,soha nem kaptunk rá választ,és a gyakorlati oktatás színvonala kritikán aluli volt.

2015. aug. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
89%

Amit én tudok mondani:

mi az anyagokat megkaptuk rögtön a tanfolyam elején, feltöltve egy internetes hallgatói oldalra, amely minden hallgató számára elérhető, onnan az anyagokat bejelentkezést követően le tudjuk tölteni.


Ezen túl létrehoztunk - bizonyos ismert közösségi oldalon - egy csoportot, ahova az újonnan kapott tananyagokat folyamatosan (akár több alkalommal is) feltöltötték nekünk.


Tankönyvet is adtak, ami benne van a tanfolyam árában.


Ha valaki mégsem tudott hozzájutni vmihez (mert mondjuk időebb és nincs fent a közösségi oldalon, stb.) akkor a csoporttagok egymásnak is átküldözgették az anyagokat e-mailen, sőt, fénymásoltuk/scanneltük az órai anyagot, ha vki hiányzott.


Ezek fényében a válaszod kissé furán hangzik, persze kivételek mindenütt vannak.


Jómagam azóta újabb tanfolyamra (Cukrász) iratkoztam be hozzájuk mivel maximálisan meg vagyok elégedve az oktatással, + láttam, hogy a cukrász tanulók milyen csodálatos süteményeket készítettek mellettünk a gyakorlati órákon. :)

Sőt, már most nézegetem, mit tanulhatnék még náluk, ami gasztronómiához fűződik... :)


Egy biztos, nem vernék el ennyi pénzt pusztán hobbiból (mert ugye nem vendéglátásból élek...) ha nem azt kapnám cserébe, ami egy ilyen tanfolyamtól elvárható! :D

2015. aug. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
időebb = idősebb, bocs elütés :D
2015. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
A Focusnál hol volt a cukrászok gyakrolati helye? Neked kell megszervezned, vagy biztosítják? Milyen volt a gyakorlat színvonala, eszközök, óraszám...minden egyéb érdekel!Köszi!!
2015. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Kedves 4/6!


Én csak a saját tapasztalataimról tudok beszámolni.Valószínű,hogy az oktatók hozzáállása,egyénileg változik.Felesleges lenne vitába bonyolódnunk,hiszen Te nem vettél részt a mi képzésünkben,nem tudod mi volt ott.Ugyanúgy,ahogy én sem tudom,hogy zajlanak a dolgok nálatok.Örülök,ha a cukrász képőzésen (is) összhang volt,de a mi képzésünkön nagy részt ez nem volt elmondható..

2015. dec. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Az elméleti oktatás szörnyü. Két olyan tanárunk is van eddig, akik sajnos nem értenek az adott tárgyhoz, vagy nincs tanár végzettségük, igy káosz az egész. Nem készitenek fel bennünket rendesen a modulzárókra. A gyakorlati órán a cukrász mester elvárja, hogy mindent magunktól tudjunk - valószinüleg, hogyha tudnék mindent, akkor nem kéne ide járnom...ha sokat kérdezünk, akkor ideges lesz, forgatja a szemét, sóhajtozik. Ettől függetlenül jó szakember, ezt belátom. Viszont otthon mindent meg kell csinálnom még legalább három alkalommal a gyakorlati óra után, hogy tökéletesre sikerüljön, mivel párban dolgozunk, igy egy terméket sem csinálhatsz meg önállóak az órán. Ez konkrétan vicc kategória, ahhoz képest, hogy mennyibe kerül a tanfolyam. Az igaz, hogy kaptunk két könyvet, ami a szakmai ismeretekhez kell, de ennyi. Máshoz is kéne könyv, azt önállóak szerezzük be, mert az iskola nem képes a 300 000 forintból finanszirozni nekünk a 3500 forintos könyvet.
2017. jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem mai a kérdés, de én is megosztok egy tanulságos történetet. 2017 nyarán jelentkeztem a boncmester tanfolyamukra, befizettem az előleget, szeptemberben megvolt a tanfolyamnyitó és utána rá egy hétre kaptam a telefont, hogy a tanfolyam mégsem indul jogszabályváltozás miatt. Furcsa volt ez nekem, hiszen bármilyen oktatást érintő jogszabály változik, akkor az ugyan hiába lépett hatályba, arra az évre biztosan nem fog vonatkozni, legfeljebb a jövő évi újabb tanfolyamra, szóval először azt hittem, hogy nem lett meg a létszám esetleg, vagy valami anyagi oka van az egésznek.


Azonban némi jogszabályokban való kutatás után (ugyanis ők nem voltak hajlandóak elárulni, hogy melyik jogszabály változott, igaz, az előleget szerencsére visszautalták) kiderült, hogy egy 2016-os(!) EMMI rendelet alapján kötelező a boncsegédi gyakorlat a boncmester tanfolyam elvégzéséhez.


Természetesen a boncsegéd legfeljebb az ország egy-egy pontján itt-ott létező beosztás, az itten patológián (egy megyeszékhelyen lakom) nincs ilyen. Ennek ellenére, a Focus nem nyújtott megfelelő tájékoztatást, próbálták menteni a renoméjukat, de ki lehetett deríteni, hogy 100%-ban az ő hibájuk volt az egész, hiszen nem voltak tisztában a tanfolyam megkezdése előtt már egy évvel hatályba lépett rendelettel, és ez későn derült ki, ami finoman szólva is nevetséges és felháborító.

2018. jan. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%

A kérdés régi de ha más is olvassa aktuális most is.

Én grafikus tanfolyamra jelentkeztem és eredményesen végeztem. A tapasztalataim szörnyűek. A két grafikus közül csak az egyik tud tanítani és ő jófej és segítőkész, vele max megvagyok elégedve, A másik lehet, hogy érti a szakmát de tanítani nem tud. Elméleti anyag NULLA. semmi!!!! Az egész oktatás a három adobee program megismerésére épül és ennyi. Az elméleti anyagot onnan szeded össze ahonnan tudod és még irány mutatás sincs hozzá. Ez érvényes a vizsga tételekre is. A vizsgák előtt két hónappal kaptunk némi segítséget. A vizsga azon múlik, hogy ki vizsgáztat. Nálunk komolyan vették meg kellett dolgozni a bizonyítványért. Ami amúgy rendben is van. Szóval ha valóban tanulni akarsz ( grafikus ) Akkor menj máshova. A többi képzésről nincs tapasztalatom. Ja az igazgató nő valami kritikán aluli stílusban nyomja mindenkivel. Legyen az tanár vagy diák mindegy.

2019. ápr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!