Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Cisco CCNA képzettség vs...

Cisco CCNA képzettség vs Diploma? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Jelenleg mérnökinformatikusként tanulok és a tanáromtól (aki Hálózatokat is tanít a fősulin) hallottam, hogy a CCNA képzéssel több tudást lehet szerezni, mint "Hálózati és web-technológiák" nevű szakiránnyal.

Azt szeretném kérdezni, hogy CCNA-val jobban is el lehet helyezkedni, mint az imént említett szakiránnyal? Több pénzt lehet keresni CCNA-val?

Vagy hiába végzem el a CCNA-t, ha nem szerzem meg mellé a megfelelő szakirányú diplomát? Mert azon gondolkoztam, hogy elvégzem a CCNA-t és ha választani kell majd szakirányt, akkor nem hálózatokkal foglalkozót választok, hanem mást.



2014. nov. 16. 02:01
 1/4 xeniah válasza:
100%
A CCNA-val szerintem többet érsz, mint ezirányú diplomával, főleg, ha a tanárod szerint ez több tudást takar. A CCNA-t nemzetközi szinten elismerik, ha hálózati területen akarsz elhelyezkedni, ez biztos, hogy jó pont. Volt egy kollégám telekommunikációs cégnél, akinek semmilyen diplomája nem volt, de elég sok CISCO-s vizsgája (a CCNA az alap, az afölöttieket is letette, majdnem a top-ig), ő jobban kente-vágta a hálózati témát, mint bárki más akár szakirányú végzettséggel (pedig magától tanulta), később a szakmai oktatásokat is rábízták.
2014. nov. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2015. jan. 18. 17:27
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Azért ne keverjük szezont a fazonnal. Aki diplomás az nem routereket meg switcheket akar csupán konfigolni, hanem vagy magas szinten programoz vagy pedig üzemeltet, ami szerverek, hálózati eszközök felügyeletét jelenti, és/vagy egy komplett ilyen csapatot vezet.

A CCNA az az alapszintű Cisco tanfolyam, ahol többnyire(99%-ban) Cisco routereket és switcheket fogsz beállítani. A CCNP a CCNA-re épülő magasabb szintű képzés. Egyértelmű, hogy ha éjjel-nappal ezt csinálod, erre specializálódsz, akkor (sok) egyetemista nem fog veled versenyezni, de nem is célja. Mert mivel ezekkel a tanfolyamokkal, téged "csak" Cisco eszközök konfigurálásánál tudnak alkalmazni, addig egy jobb diplomás már szélesebb körben alkalmazható.

Az persze megint más kérdés, hogy az okosabb egyetemista az egyetem mellett ezeket ugyanúgy megcsinálja, csak közben a diplomáját is megszerzi.

2015. jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én kicsit másképp látom. Igen hátrány, hogy cisco val csak ciscot tudsz konfigurálni. De ez olyan mintha egy BWM gyárban azt mondanák nekem, jó jó ez de te semmit nem értesz a Ford autókhoz. Kicsit buta hasonlat de ilyen. A cisco a leg elterjedtebb hálózati cég, nem nehéz olyat találni ahol csak ilyen eszköz van. DE! Egyetértek veled, nem szabad begyepesedni és csak cisco cisco, mást is szépen meg lehet tanulni, VMware dolgokat más képsíréseket. De már puszta cisco tudással is nagyon szép fizetéseket lehet kapni. Nem akarom leszólni a diplomásokat, mert pl a programozóik is nagyon kelendők, de szerintem az egyetem nagyon sok esetben nem ad át annyi tudást mint elvárná az ember. Azaz valóban kb egy CCNA szintet lehet kb kapni diplomával. És főleg ebben a mai nagy IT hiány válságban a nagy cégek felveszik a diploma nélkülieket is ha valóban értik a dolgukat.
2015. dec. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!