Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Munkanélküli OKJ-s tanfolyam....

Munkanélküli OKJ-s tanfolyam. Lesz valami következménye, ha abbahagyom?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem tanfolyamra, kb. 3 hete járok, és meg is kaptam már az első költségtérítésemet (kb. 40e Ft)

most viszont úgy alakult, hogy találtam munkát, egész jót, 80 ezret fizetnének, csak ugye hát eggyidőben kéne dolgozni a tanfolyammal....

(mindkettő állandó délelőttös...)

Ha abbahagyom a tanfolyamot, akkor vissza kell fizetnem a pénzt, amit kaptam?

Vagy lesz valami egyéb következménye?

A tanfolyam még 3 hónapig tartana.

Köszi a segítséget!


2010. febr. 9. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom lesz következménye. Egy ismerősöm is munkaügyön keresztül kezdett egy 1éves tanfolyamba, és mondta h meg kell csinálnia, még ha közben munkát ajánlanak neki akkor is, mert ha nem csinálja ki kell fizetnie a tanfolyamot. És úgy tudom a tanfolyam alatt nem lehet munkát vállalni sem. De a munkaügyin biztos megmondják a tutit.
2010. febr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Végülis igen azt mondták, hogy nem szabad abbahagynom, meghogy közben nem vállalható munka....

De azt is hozzátették, hogy Ők (mármint a munkanélküli kirendeltség) nem követelhet vissza tőlem pénzt...

Azért kérdeztem rá, hogy esetleg ti, vagy aki hasonló cipőben járt, hogy oldotta meg a helyzetet?

2010. febr. 9. 15:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Én jártam ilyen tanfolyamra, az egyik csaj visszament dolgozni, nem követelt semmit a munkanélküli, hisz az a dolga,h munkát találj. De persze ez csak rendes bejelentett munkára vonatkozik.
2010. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, amit én találtam, az is normális bejelentett munkahely volna.
2010. febr. 9. 16:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Alá kellett, hogy írjál egy felnőttképzési szerződést, abban nem volt benne, hogy mi a következménye, ha abbahagyod?
2010. febr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Abba semmi különös nem volt, jó ha pár pont volt, ami ilyen alap dolgok, hogy bejárok órákra, stb...stb..

ilyesmiről nem volt benne szó, de lehet az lesz hogy holnap bemegyek és megkérdezem....

2010. febr. 9. 17:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is egy hasonló probléma miatt nem jelentkeztem egy 9,5 hónapig tartó pénzügyi-számviteli szakügyintéző tanfolyamra. (pedig ezzel legalább lehetett volna mit kezdeni)


Mert azt mondták, nem hagyhatom abba a tanfolyamot, még ha találok is munkát, mert különben vissza kell fizetnem a tanfolyam árát, plusz, amit kaptam keresetpótló támogatást. (S belegondolni, hogy februártól november végéig le legyek kötve úgy, hogy abszolút nem vállalhatok munkát, ez elég rossz. Főleg, hogy az emberek általában nyáron még találnak is munkát, még ha csak időszakosat is.)

Úgyhogy próbálj meg haladékot kérni a munkahelyen, délutáni műszakrendbe tetetni magad vagy felmondani a tanfolyamot. Szerintem csak akkor mond fel a tanfolyamot, ha az az állás biztos, mert ha 3 hónap múlva meg nem kellesz, akkor elszalasztottál egy lehetőséget.

2010. febr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még csak annyit, hogy azért tényleg elég komikus helyzet, hogy ők is azt szeretnék, hogy találjak munkát, s amiatt, nem mondhatok fel egy tanfolyamot, mert találtam.


És azt nem garantálják, hogy ha elvégzed a tanfolyamot, akkor találsz munkát.


9:11-es voltam

2010. febr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szilágyi Klára válasza:
Én is jártam munkaügyin keresztül tanfolyamra, de Én azt a tájékoztatást kaptam, hogy alkalmi munkavállalói k9skönyvvel el lehet helyezkedni, csak így azokra a napokra nem kapok támogatást.A tanfolyamon ugyanúgy részt kell vennem(10% a megengedett igazolt hiányzás).Ha a tanfolyamot nem végzem el akkor az addig felmerült tanfolyam költséget vissza kell fizetnem. Érdekelne, hogy Neked milyen tájékoztatást adott a munkaügyi ezzel kapcsolatban, mert ugye azt, hogy munkahelyet találtál be kell jelenteni hozzájuk mindenféleképpen.
2010. márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 martonosi balázs válasza:
Szisztok sos! Meg buktam a oks kepzesen de nem tudtam el menni a pot vizsgara es kovetelnek tolem 650 ezret.mit tegyek mire szamithatok semmi jovedelmem.s munka ugyi alltal volt ez .de ez mar 3 eve.koszonom.tel.06705033857.kerek gyors segedseget.udv.Balazs
2015. ápr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!