Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan, és hol tudnék megtanul...

Hogyan, és hol tudnék megtanulni üzleti tervet készíteni?

Figyelt kérdés
van valami tanfolyam, vagy könyv a témában?

2015. ápr. 15. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:

ahogy nézem ez egy jó és részletes oldal, ahol (a bal menü alján) még konkrét tervek is vannak példának

[link]

2015. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De könnyebb lesz, ha előtte elvégzed a közgét, vagy a mérlegképes tanfolyamot, ott sok mindent megtanítanak.

Ha erre nincs idő, mert esetleg bankba, stb. gyorsabban kell, inkább keress meg egy szakembert, (könyvelő-irodát) és szakszerű üzleti tervet készít neked, számításokkal, táblázatokkal, szöveges indoklásokkal, értékelésekkel, stb.

2015. ápr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Időm még csak lenne, de pénzem sajna nem. 170 ezer félévenként köszönöm de nem. Egyébként gondolkodtam rajta, amit mondtál, de elvetettem.

Elsajátítanám én ezt a készséget 1x jól megtanulva, aztán onnantól ha kell csak előveszem és tudom alkalmazni. Úgy képzeltem el, hogy én megcsinálom, a könyvelő csak átnézi, illetve kiegészíti ha kell, de nem vele csináltatnám meg.


Vállalkozó akarok lenni, egy üzleti terv kb olyan mint egy önéletrajz. A suliban jól megtanítanak hogyan írjak önéletrajzot, de üzleti tervet nem.

Ezért keresgélem, hogy hogyan lehetne.

2015. ápr. 15. 22:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, a könyvelőnél nemcsak a befektetett munkát, a fejben levő tudást is meg kell(ene) fizetni!


Egy jól elkészített üzleti tervben már eleve ott van a vállalkozásban rejlő pénzügyi siker, vagy éppen a veszteség, a tönkre-menés kockázatát is ki lehet olvasni belőle. Ill. ki kell tudni olvasni belőle.


Amikor kiszámoltam egy tervezett üzleti elképzelés várható eredményét, és közöltem a vállalkozóval, ne vágjon bele, és főleg ne vegyen fel rá bankhitelt, nem hallgatott rám... egy év múlva a bank elárverezte a fedezetként felajánlott házat, a család 3 gyermekkel a rokonok által felajánlott 1 szobában húzta meg magát. Erről ennyit!

2015. ápr. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Te könyvelő vagy?
2015. ápr. 16. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!