Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Aranykalászos gazda tanfolyamr...

Aranykalászos gazda tanfolyamra szeretnék menni. Van-e valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Álláskereső vagyok, aranykalászos gazda tanfolyamra szeretnék menni. Van-e valakinek tapasztalata ilyenről? Mit tanitanak, milyen a gyakorlat?

2015. ápr. 24. 10:36
 1/2 spectator ***** válasza:
A földtörvénnyel kapcsolatban a Magyar Nemzetben olvastam minap, hogy NÉHÁNY HETES tanfolyamon lehet aranykalászos gazda minősítést szerezni(?!). Én még emlékszem a `45 előtti időkre, ott az aranykalászos gazdának hosszabb mintaszerú gazdálkodást és vizsgát kellett felmutatnia. Tartok tőle, hogy ez a gyorstalpaló csak arra jó, hogy (mivel ez feltétel) játszva lehessen teljesíteni a földhöz-jutás feltételét. Ha ez a szándékod, kérlek ne üss el egy valódi gazdálkodót a lehetőségtől.
2015. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok. Igen, ez a szándékom. Meg szeretném vásárolni azt az 1500 négyzetméteres földdarabot az NFAtól , ami a másfél hektáros zártkertem mellett van és már csak onnan engedélyezik a traktorral való közlekedést a faluban. Szóval muszáj. Értéktelen, kutyának se kellő dzsumbuj, hatvan éve nem műveli senki, de én csak akkor vehetem meg, ha földműves leszek, ahhoz pedig aranykalászos tanfolyam kell. Nem veszem el a lehetőséget senkitől, hanem ez a tulszabályozott rendelkezés tőlem veszi el a lehetőséget, hogy megvegyem. Ennyi. Egyébként köszönöm a választ, tudom, hogy teljesen jó szándékkal irtad. A földdarab valaha a nagyapámé volt, csakhát elvették tőle, ugye tsz... stb. Amúgy matematika-tanárként veselkedek neki ennek az aranykalászosnak... én egyébként fizetek azért, hogy a traktoros megdolgozza nekem a területet...de a másik oldalról már nem engedik a traktoros behajtást. Na szóval jó kis helyzetbe kerültem...
2015. máj. 1. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!