Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy néz ki egy vendéglátói/bá...

Hogy néz ki egy vendéglátói/bármilyen továbbképzés?

Figyelt kérdés

Középiskola után arra gondoltam, hogy egy vendéglátói továbbképzésen fogok részt venni. Ez elvben 4 szakmát ad:

szakács, felszolgáló, cukrász, boltvezető.

Nagyon megtetszett ez, és szeptembertől szeretném elkezdeni. Azonban fogalmam sincs, hogy hogy is néz ki egy ilyen továbbképzés...

Minden nap be kell járni?

Rendes 45 perces órák vannak?

Sok elmélet van? Gyakorlat van egyáltalán?

Vannak tanítási szünetek?

Bocs, hogy ilyen hülye kérdéseket teszek fel, de tényleg kíváncsi vagyok ezekre. Az iskola oldalán sajnos nem lettem okosabb, mert semmilyen érdemi információt nem tartalmaz..

Esetleg aki bármilyen szakképzésre jár, az le tudná írni, hogy nála, hogy zajlik egy nap?

Előre is köszi!

19/F



2015. máj. 25. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Én két évesen voltam, most járok a végén, most vizsgázok.

Elmondom nekünk hogy volt, nálunk két szakma volt két év alatt, szakács és felszolgáló.

Ugyanúgy 45 perces óráink voltak, napi 4/5/6 (Első évben kicsit több volt).

Egy hét elmélet, egy hét gyakorlat. Az elmélet rendesen 5 nap egy héten. A gyakorlat meg úgy volt hogy 1 nap tankonyha, 4 nap rendes üzemi gyakorlat. (Rendesen 8 és fél óra munkaidővel).

Ugyanaddig jársz suliba mint előtte, tehát szeptembertől június közepéig. Nálunk a nyári gyakorlat 4 hét volt.


Valószínűleg máshol is hasonlóképpen működik, esetleg a gyakorlattal variálnak, mondjuk úgy hogy minden héten van 3 elmélet meg két gyakorlat, vagy kevesebb gyakorlat.

2015. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!:)

Ment a zöld!:)

2015. máj. 28. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!