Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyha a későbbiekben informat...

Hogyha a későbbiekben informatikával szeretnék foglalkozni melyik OKJ tanfolyamot kellene megcsinálnom?

Figyelt kérdés

Régi nagy vágyam informatikai területen dolgozni de van egy hatalmas problémám. Mégpedig az,hogy nagyon gyenge vagyok matekból,főként a törtekből. Kétszer majdnem megbuktam általánosban 7. és 8. osztályban,egyszer pedig sikerült az Informatikai Szakközépben egész évben egyes osztályzatokat szereznem belőle,tehát finoman szólva megbuktam. És mivel ahhoz hogy valaki informatikus legyen,elvileg nagyon vágni kell a matekot.Ki is iratkoztam az infós szakközépből. Elég nagy kudarc volt szembesülni a ténnyel,hogy nem csak hogy programozó nem leszek,de valószinüleg az otthoni kockuláson kívül semmi közöm nem lesz az informatikához.Azóta más irányba mentem,de a remény még bennem van hogy egyszer dolgozhatok az informatika világában. Hogyha nem is fő,de legalább másodállásban. A kérdésem az lenne,hogy az infónak ezen két ágazatán mennyire kell matekozni egy OKJ-s oktatáson,illetve ha a kettő közül választanom kellene melyiket válasszam? Vagy esetleg megérné mindkettőt megcsinálni?


Informatikai Rendszergazda vagy Számítógép szerelő, karbantartó?


Jelenleg 19 éves vagyok,vannak terveim az informatikán kívül is,de nagyon boldog lennék,hogyha a munkaidőmet azzal tölthetném,amit igazán szeretek.Az informatika minden ágazata érdekel.



2015. jún. 1. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudok sokat ezekről a szakmákról. De a számítógép szerelőhöz kétlem, hogy kéne bármi matek is. De szerintem a másikhoz sem kell sok.
2015. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Szerintem álljál neki szarásig gyakorolni a matekot, akármennyire is nem tetszik.
2015. jún. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!