Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az első OKJ még mindig ingyenes?

Az első OKJ még mindig ingyenes?

Figyelt kérdés
Konkrétan a boncmesteriről lenne szó. Ha ingyenes,mint az első,akkor hogy működik? Nekem nem kell semmit se csinálnom,mert az állam utalja a pénzt a taníttatásomra?

2015. jún. 17. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

2016-tól a második is, de ez csak az iskolarendszerű képzésekre vonatkozik. Az is lehet esti v. levelező, de jóval magasabb óraszám, mint a tanfolyami képzések.

Az ilyen módon ingyenes képzéseket így is szokták hirdetni, tehát valóban nem kell mást csinálni, mint jelentkezni.

2015. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És én mikor kapom vissza a képzés költségét? Ugyanis a 2. iskolarendszerű okj-ra járok és nem keveset fizetek érte. Vagy majd a 3.-at tehetem le ingyen cserébe? Megint egy olyan döntés, ami nem igazságos és nem is jól átgondolt a kormány részéről.
2015. jún. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Boncmester mondjuk sosem lesz ingyenes, mert nem indítható iskolarendszerű képzésben. Itt:

[link]

le kell tölteni a legfelső excel-táblát, és meg kell nézni, hogy az iskolai rendszerű képzési idő kitöltött-e. Ha nem, csak tanfolyami rendszerben (fizetősként) indul.

2015. jún. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3-as: ez azt jelenti,hogy nem vehetek diákbérletet a bkk-ra? A lényeg az lenne,hogy a család ne veszítse el a nagycsaládos támogatást,szóval megmaradjon a tanulói jogviszonyom. Bocmesterin ez megmarad?
2015. jún. 18. 23:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, hasonló mint ha nyelvet tanulnál egy nyelviskolában délutánonként: az sem tanulói jogviszony. De kérdezz rá a képzés szervezőjénél!
2015. jún. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!