Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tetováló tanfolyam létezik-e?...

Deeds Dave kérdése:

Tetováló tanfolyam létezik-e? Avagy ezt papírok nélkül tőkével, és tehetséggel lehet létrehozni?

Figyelt kérdés

2015. szept. 18. 23:48
 1/4 anonim válasza:
0%

[link]


Létezik és kell is. Mert amúgy honnan tanulnád meg az alapokat? Youtube-ról?

2015. szept. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 SzilKa ***** válasza:
100%

A tetováló tanfolyamok (tattooin, cosmelec) leginkább a lehúzásról szólnak... Bsrkit felvesznek, komolytalan nevenincs oktatókkal működnek... Hivatalos okj-s szakmaként nem létezik a tetoválás! Így hivatalos papírt sem tudsz szerezni belőle, a fenti suli is csak ilyen neszesemmifogdmegjól oklevelet állít ki.

A hagyományos módja a tanulásnak az, hogy mester adja át a tudományt a tanítványának.

És a youtube-ról is sok mindent el lehet lesni, igen...

Müllner Csaba online oktatóanyaga nagyon jó egyébként, de szerintem nélkülözhetetlen mellé a személyes segítség is egy tapasztalt tetováló részéről.


Egy tetováló

2015. szept. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


SzilKa-val egyet értek és picit kiegészíteném:


Ha jól tudom, jelenleg 4 helyen van az országban ilyen "tanfolyam".

Az ára vizsgaköltségekkel és minden mással 4-500.000 Ft körül van. Ennyi pénzért csak a nagyon alapokat tanulod meg, amit egy széria Youtube videó után egy 30-40 ezres géppel te is össze tudnál hozni (nyelvtudás szükséges idegen nyelvű videók esetén) malacbőrre.


Egy alap szett mindennel (gép, festékek, felszerelések...stb.) + gyakorlóbőr (malac, vagy speciális erre kifejlesztett) 100 ezerben bőven benne van.

Gyakorlás, rengeteg gyakorlás, majd utána keresni egy jó hírnevű profit, aki segít és felkarol... az is pénz, utána ha már alkalmasnak lát tetoválni, akkor kész kell legyél venni egy saját minőségi gépet, festék szettet, és mindent mást is.

Papír... papír is kell, legalább is egy szalonnak kellenek engedélyek.

Érdemes még biológiát, biokémiát, fizikát tanulni, német kollégáktól származó cikkeket, infókat olvasgatni...

Ha létezne OKJs tanfolyam, legalább 3 éves kéne legyen. De ott ha 100 ember indulna, akkor talán ha 30 képes lenne végigcsinálni, és abból a 30-ból se mindegyik tudna szépen tetoválni és idővel tovább fejlődni.

2015. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszaitok :) igen gondoltam hogy koltséges egy ilyen dologhoz hozzákezdeni, és végigcsinálnia de energiám,időm és szenvedélyem meg van a gyakorláshoz:) méegyszer koszonom a segitséget mostmar tudom honnan kezdjem el :)
2015. szept. 21. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!