Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha okjhez vagy valamilyen...

Ha okjhez vagy valamilyen felnott es egyeb kepzeshez kernek erettsegi bizonyitvanyt, de nincs erettsegije az embernek (most mindegy, hogy lusta vagy csaladi dolgok miatt pl abba kellett hagynia az iskolat es dolgoznia kellett), akkor mit tehet?

Figyelt kérdés

Nincs kivetelezes, semmilyen indok, ertelmi/tudas szint felmeres vagy anyagi javakert sem cserebe? Olyan irjon kerlek szepen titeket, aki nem csak a torvenyrol papol, hanem esetleg van sajat tapasztalata.

Koszonom szepen!



2015. okt. 10. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt olyan, akinek utólag kiderült, hogy nincs érettségije. Az elején amikor kérték akkor "otthon felejtette". Utána leadta a nővére érettségijét, persze nem sokkal később észre vették, hogy nem egyezik a név. Mivel nem tudta bemutatni a saját érettségijét, ki lett rúgva, vissza kellett adni a diákigazolványt is.
2015. okt. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerezd meg az érettségi bizonyítványt. Még ha engednének is tanulni, akkor sem tehetnél vizsgát, mert az OKJ egy állami vizsgarendszer, ahol megvannak az ellenőrzési szempontok, és az elnöknek kötelessége ellenőrizni.
2015. okt. 11. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Anyagi javakért cserébe szépen le lehet érettségizni. Persze időbe is telik, de ha akarsz valamit, akkor az a minimum, hogy rászánsz pár évet egy esti iskolában, majd leérettségizel és utána már nem okoz ez ekkora akadályt.
2015. okt. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem abba kellett hagynom az iskolat, de ha nem kene okjhez, nem is bannam! Viszont, ami sima felnott kepzes de nem okj, ott is nagyon ellenorzik?

Sajnos ugy tudom, mar penzert sem lehetne erettsegit szerezni, nem tudom miert ertekelik ennyire tul... Alig tanultam es 4-5 voltam mindig is.

2015. okt. 11. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy pénzért se lehetne érettségit szerezni? Ne szórakozzál már... Csak keresed a kifogásokat, mert nem akarsz tanulni. Na de akkor hogy akarsz bármit is dolgozni, ha nem szerzel végzettséget? Az érettségi egy vicc, nem nehéz egyáltalán, szóval pont emiatt minimum elvárás. Nincs életkorhoz kötve, be kell iratkozni egy esti iskolába, oda kell járni, leérettségizni a végén.

Anyukám 40 évesen döntött úgy, hogy leérettségizik, három gyerek mellett, munka mellett... És simán sikerült neki.

2015. okt. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na várjál, lassíts. Mi az. hogy túlértékelik? Van egy szabály. Kérdeztél, kaptál választ. Én nem biztattalak köztörvényes megoldásra, más megtette. Viszont ne a rendszer legyen már a hibás, ha te nem teljesíted a követelményeket! Ahol érettségit kérnek, az nem véletlenül van, és nem túlértékelés, hanem szabály.

A moziban is ki kell fizetni a jegy árát. Ha nincs pénzed, akkor azt fogod mondani, hogy túlértékelik a jelentőségét, és téged ingyen kellene beengedniük?

Engem nem sért, ha te így beszélsz, mert azt sem tudom, ki vagy, de magaddal igen rosszat teszel, mert ez a hozzáállás nem a sikeres emberek jellemzője, hanem a veszteseké.

Nem tudtad befejezni az iskolát, nem tudjuk, miért, de elhiszem, hogy van ilyen helyzet. Akkor most pótold, fejezd be, ilyen egyszerű. Vagy válassz olyan szakmát, amihez nem kell érettségi.

2015. okt. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. febr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!